Trening biegacza

  • Czy warto rano biegać?

    Czy warto rano biegać?

    Czy poranny jogging jest lepszy od wieczornego? Nie. Bieganie rano i bieganie wieczorem tak samo rzeźbi mięśnie, wzmacnia sylwetkę, pozwala spalić kalorie. Jednak bieganie rano ma pewne dodatkowe zalety. Jakie?

  • Mięsień pośladkowy jako motor napędowy u biegaczy. Silny tyłek, to silny biegacz.  [7 ćwiczeń]

    Mięsień pośladkowy jako motor napędowy u biegaczy. Silny tyłek, to silny biegacz. [7 ćwiczeń]

    Przez ostatnią dekadę my trenerzy i fizjoterapeuci, mówimy głośno biegaczom, aby pracowali z corem - rdzeniem - naszym fundamentem - są to mięśnie tułowia, które wspierają i odpowiadają za każdy twój ruch. I tak wielu biegaczy dodało do treningu różne wariacje deski, które wzmacniają brzuch, prześcigają się kto wytrzyma dłużej etc. Muszę was zasmucić, ale te ćwiczenia mają niewielki wpływ na mięśnie, które otaczają miednicę. Mięśnie pośladkowe są tak często pomijane w programach siłowych biegaczy, nazywam je zapomnianym rdzeniem, a to one są największym mięśniem w naszym ciele - mięsień pośladkowy wielki - nasz motor napędowy.

  • Zimny prysznic dla biegaczy, dlaczego warto?

    Zimny prysznic dla biegaczy, dlaczego warto?

    Zimny prysznic, choć przez wiele osób znienawidzony, przynosi wiele korzyści. Pierwsze wrażenie kontaktu zimnej wody z ciałem nie należy do przyjemnych, ale warto ten wstręt przezwyciężyć. Zimny prysznic działa zbawiennie na nasze krążenie, układ odpornościowy i regenerację.

  • 10 powodów, dla których biegacze powinni regularnie pływać
  • Trening funkcjonalny dla biegaczy z gumami miniband [8 ćwiczeń]

    Trening funkcjonalny dla biegaczy z gumami miniband [8 ćwiczeń]

    Biegacze potrzebują silnych mięśni korpusu oraz stabilizacji bioder. Niestabilna miednica może przyczynić się do zaburzeń w funkcjonowaniu aparatu ruchu i co gorsza doprowadzić zawodnika do kontuzji. Trening funkcjonalny powinien stanowić nieodłączny element przygotowania sportowca. Niewątpliwie praca nad własną funkcjonalnością przełoży się na poprawę ekonomii ruchu, przywróci równowagę mięśniową, a przede wszystkim zmniejszy ryzyko odniesienia kontuzji.

  • Bieganie z psem, jak zacząć i na co zwrócić uwagę?
  • Joga dla biegaczy. Zwykła gimnastyka czy idealne uzupełnienie treningu?
  • Rano, w południe czy wieczorem? Kiedy najlepiej biegać?
  • PLANK - jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie? [10 wariantów]

    PLANK - jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie? [10 wariantów]

    Na trening biegacza długodystansowego składa się praca nad wytrzymałością tlenową, trening techniczny, specjalny, siłowy oraz funkcjonalny. Trening uzupełniający powinien stanowić nieodłączny element przygotowania zawodnika do sezonu startowego. Ma kluczowy wpływ na formę sportowca i jest świetną profilaktyką przed niechcianymi kontuzjami. Sara Szost pokaże wam jak wykonać poprawnie popularną "deskę" i to aż w 10 wariantach.

  • Jak zacząć biegać, czyli 'Dekalog początkującego biegacza'
Copyright © Agora SA