• Patrick Lange obronił tytuł MŚ w Ironman i oświadczył się na mecie swojej partnerce

  Patrick Lange obronił tytuł MŚ w Ironman i oświadczył się na mecie swojej partnerce

  Patrick Lange obronił tytuł mistrza świata Ironman w Kailua-Kona na Hawajach. Jako pierwszy w historii tych zawodów przepłynął 3,8 km, przejechał na rowerze 180 km i przebiegł maraton (42,195 km) w czasie poniżej ośmiu godzin. Po przekroczeniu mety oświadczył się swojej partnerce.<br>

  • redakcja, ak
 • Marta Otto jako pierwsza Polka w historii pokonała podwójnego Ironmana!

  Marta Otto jako pierwsza Polka w historii pokonała podwójnego Ironmana!

  Marta Otto jako pierwsza Polka pokonała dystans podwójnego Ironmana. Do pokonania miała 7,6 km pływania, 360 km na rowerze i 84,4 km biegania. Zawody odbyły się 26 sierpnia w litewskiej miejscowości Poniewież. Zawodniczka Kuźni Triathlonu wyścig ukończyła z czasem 27 godzin i 16 minut, co dało jej pewne zwycięstwo. Podczas rywalizacji nie było czasu na sen. Każdy etap zawodów rozegrany został na małych pętlach - wszystko to ze względów logistycznych. Limit czasu wynosił 34 godziny.

  • Agnieszka Kwiatkowska
 • Klasyk Garmin Iron Triathlon w najbliższy weekend w Piasecznie!

  Klasyk Garmin Iron Triathlon w najbliższy weekend w Piasecznie!

  Zmiana terminu zawodów w Piasecznie z tradycyjnego, majowego na lipcowy była dla wszystkich startujących w cyklu od lat nie lada zaskoczeniem. Jednak przeniesienie terminu imprezy i jej rozłożenie na dwa dni spowodowało zwiększenie limitów, a tym samym jeszcze większa liczba chcących wystartować w tych popularnych zawodach będzie miała okazję ścigać się pod Warszawą już 14 i 15 lipca. Na listach startowych widnieją nazwiska blisko 1000 zawodników!

  • materiał prasowy
 • Pierwszy start w triathlonie - na co zwrócić uwagę?

  Pierwszy start w triathlonie - na co zwrócić uwagę?

  Debiut w triathlonie. Co ze sobą zabrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jest tyle do zapamiętania, jeszcze więcej do zabrania na start. Jedno jest pewne, na kilka dni przed debiutem warto zachować spokój i nie koncentrować się na zbędnych gadżetach. O tym wszystkim, pisze Bożena Jaskowska, Wicemistrzyni Świata na dystansie średnim Challenge Family 2018.

  • Bożena Jaskowska, triathlonistka, biegaczka, autorka bloga Run-bo.pl
 • Debiut w triathlonie - od czego zacząć?

  Debiut w triathlonie - od czego zacząć?

  Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa, która rozwija się w Polsce w błyskawicznym tempie. Jeszcze do niedawna triathlon wydawał się być bardzo niszowy, teraz na linii startu rywalizują ze sobą ambitni amatorzy i zaprawieni w bojach zawodowcy. Pytanie tylko, czy to sport dla każdego? Od czego zacząć?

  • Bożena Jaskowska, triathlonistka, biegaczka, autorka bloga Run-bo.pl
 • Triathlon też jest kobietą

  Triathlon też jest kobietą

  Słaba płeć - to powiedzenie już dawno odeszło do lamusa. Kobiety coraz częściej udowadniają, że w sporcie nie istnieją dyscypliny tylko dla mężczyzn. Z roku na rok przybywa zawodniczek, które decydują się na start w triathlonie. Sport dla ludzi z żelaza cieszy się coraz większą popularnością, na starcie Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia*, w 2016 roku, stanęły aż 203 kobiety.

  • nj, inf. pr.
 • Trwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 Warsaw

  Trwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 Warsaw

  Wszystkim tym, którzy nie mogą się już doczekać startu w triathlonowych zawodach rozgrywanych w stolicy odliczanie ułatwiać będzie zegar. Na 100 dni przed wystrzałem startera uroczyście odsłonięto go na Placu Defilad w Warszawie.

  • nj, inf. pr.
 • Mistrzostwa Polski na dystansie średnim podczas Castle Triathlon Malbork i niższe opłaty startowe

  Mistrzostwa Polski na dystansie średnim podczas Castle Triathlon Malbork i niższe opłaty startowe

  To już pewna informacja! Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork, które odbędą się w dniach 2-3 września, przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie średnim (113 km), czyli na 1/2 IM. Mistrzostwa rozegrane zostaną w kategoriach PRO oraz age-group. Będzie to rywalizacja o prestiż, a także o nagrody finansowe. Dla początkujących triathlonistów, to także okazja do ścigania się z doświadczonymi zawodnikami oraz możliwość zebrania cennego doświadczenia.

  • nj, inf. pr.
 • 5150 Warsaw Triathlon - ruszają zapisy!

  5150 Warsaw Triathlon - ruszają zapisy!

  9 listopada, o godzinie 14:00 rozpocznie się rejestracja na 5150 Warsaw Triathlon. Zawody odbędą się 11 czerwca 2017 roku. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans olimpijski (1,5 km pływania - 40 km jazdy rowerem - 10 km biegu). Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje potrzebne do rejestracji.

  • informacja prasowa
 • Nowy termin Prime Food Triathlon Przechlewo 2017

  Nowy termin Prime Food Triathlon Przechlewo 2017

  Już 14 listopada 2016 ruszą zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Piąta edycja imprezy zostanie rozegrana w nowym terminie (26-27 sierpnia 2017), by jeszcze większa część z ok. 1000 Tribohaterów mogła połączyć zawody z zakończeniem lata w gronie przyjaciół i bliskich. Z okazji jubileuszu organizatorzy planują wiele ciekawych atrakcji i jeszcze więcej niespodzianek w okresie przygotowawczym.

  • inf prasowa
 • Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Większa szansa na udział w Mistrzostwach Świata!

  Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Większa szansa na udział w Mistrzostwach Świata!

  Znakomita wiadomość dla wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w przyszłorocznych zawodach Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. World Triathlon Corporation zwiększyło ilość slotów na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 w 2018 roku, na które będzie można zakwalifikować się w Gdyni. Zapisy na zawody ruszają 1 grudnia br. <br><br>

  • inf. prasowa
 • Mistrzostwa Świata Ironman. Rekord trasy kobiet pobity!

  Mistrzostwa Świata Ironman. Rekord trasy kobiet pobity!

  Daniela Ryf i Jan Frodeno powtórzyli swój zeszłoroczny sukces i obronili tytuły Mistrzów Świata Ironman. Tegoroczne zawody były 40 edycją zawodów i przyniosły pobicie rekordu trasy kobiet i nowy rekord maratonu mężczyzn.

  • nat
 • Przygotowanie do open water na basenie - trening funkcjonalny w wodzie [TRI pływanie cz. 5]

  Przygotowanie do open water na basenie - trening funkcjonalny w wodzie [TRI pływanie cz. 5]

  Sezon triathlonowy 2016 za nami! Większość z nas zaczyna przygotowania do kolejnych zawodów i wraca na pływalnie. O tym, jakie elementy szkolić na basenie, by lepiej radzić sobie w open water pisze Andrzej Skorykow, trener Warsaw Masters Team.

  • Andrzej Skorykow, Warsaw Masters Team
 • Bracia Brownlee opowiadają o dramatycznym finiszu: "Co za idiota. Mógł wygrać ten wyścig tak łatwo"

  Bracia Brownlee opowiadają o dramatycznym finiszu:

  Ostatnie zawody z cyklu Pucharu Świata ITU w Cozumel przeszły do historii triathlonu za sprawą dramatycznego finiszu braci Brownlee.

  • TR
 • Ależ poświęcenie! Zobacz heroiczny finisz braci Brownlee, medalistów olimpijskich z Rio! [WIDEO]

  Ależ poświęcenie! Zobacz heroiczny finisz braci Brownlee, medalistów olimpijskich z Rio! [WIDEO]

  W ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Świata ITU w meksykańskim Cozumel, kibice oglądali dramatyczny finisz, który przejdzie do historii triathlonu. Wszystko za sprawą dwóch najlepszych zawodników IO z Rio, czyli braci Brownlee.

  • Damian Bąbol
 • "Chuck Norris się nie zakwalifikował", czyli jak było na IRONMAN 70.3 World Championship

  Tegoroczne Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 - czyli na dystansie tzw. "połówki" odbyły się w Sunshine Coast w Australii. Odległość (20h lotu i 8 godzin różnicy czasu) nie powstrzymała blisko czterdziestki Polaków, którzy pojawili się o świcie 4 września na legendarnej plaży w Mooloolaba (wymawiaj muuluulaba), aby pływaniem w oceanie rozpocząć swój wyścig. O swoich wrażeniach z Mistrzostw Świata pisze Magda Warzybok, zawodniczka Trinergy.

  • Magda Warzybok, Trinergy
 • Czasem słońce, czasem deszcz, czyli Prime Food Triathlon Przechlewo 2016

  Czasem słońce, czasem deszcz, czyli Prime Food Triathlon Przechlewo 2016

  Wspaniała atmosfera, jak co roku płatająca figle pogoda i dobre sportowe emocje - Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 za nami. Wśród panów zwyciężyli: Bartosz Banach (dystans 112,99 km), Piotr Ławicki (56,5 km) i Igor Siódmiak (28,25 km). Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęły: Magdalena Lenz (dystans 112,99 km), Agnieszka Jerzyk (56,5 km) i Magdalena Wiśniewska (28,25 km). Tegoroczna impreza, będąca finałem cyklu Enea Tri Tour, przyciągnęła aż 700 zawodników. Dopisali kibice i wolontariusze, dzięki którym zawody miały niezapomnianą atmosferę.

  • Nat, Informacja prasowa
 • Start, pralka, boje, nawroty [TRI pływanie cz. 4]

  Start, pralka, boje, nawroty [TRI pływanie cz. 4]

  Obecnie pływacy i triathoniści ukształtowani są przez warunki basenowe. Jak pisałem w jednym z poprzednich tekstów, trenują w błękitnej przezroczystej wodzie, na wyznaczonych torach, na których mijają się zaledwie z kilkoma innymi osobami. Oprócz pokonania lęku przed otwartą przestrzenią czy brakiem widoczności, ważne jest także przygotowanie się pod kątem zachowań związanych z duża ilością startujących i specyfiką wyścigu.

  • Andrzej Skorykow, Warsaw Masters Team
 • Nowy zegarek od Garmin'a. Model Forerunner 735xt - czy podbije serca triathlonstów? [TEST]

  Nowy zegarek od Garmin'a. Model Forerunner 735xt - czy podbije serca triathlonstów? [TEST]

  Zegarek dla bardzo aktywnych! Ten zegarek do biegania ma wszystko, co można sobie wyobrazić! Od funkcji smartwatch-owych po wszelkie udogodnienia treningowe czy śledzenie dziennych aktywności włącznie z HR. O swoich treningach z Garmin Forerunner 735XT pisze Marcin Fabiszewski, trener w klubie triathlonowym TriWawa.

  • Marcin Fabiszewski, trener TriWawa
 • Nawigacja, czyli jak się nie zgubić na jeziorze [TRI pływanie cz. 3]

  Nawigacja, czyli jak się nie zgubić na jeziorze [TRI pływanie cz. 3]

  Nawigacja jest elementem niezbędnym podczas zawodów open water. Nawigują więc wszyscy, niestety nie zawsze świadomie. Samo wynurzenie głowy ponad powierzchnię wody nie wystarczy, aby móc skutecznie wybrać optymalny tor i kierunek płynięcia.

  • Andrzej Skorykow, Warsaw Masters Team