

-
Badania biegacza [WIDEO]
Każdy z nas, niezależnie czy/ile biega, powinien przynajmniej raz w roku się przebadać. Morfologia krwi, poziom jonów, glukozy, kreatyniny, badanie moczu i ekg to podstawowe badania diagnostyczne, które z właściwym skierowaniem od internisty możemy zrobić bezpłatnie w ramach NFZ. Ale wraz z rozwojem biegania, rośnie także poziom i wnikliwość badań, którym jako biegacze możemy się poddać. Zobacz na czym polega diagnoza funkcjonalna biegacza.<br />
-
Odzież termoaktywna. Fakty i mity
Czy w ubraniach termicznych człowiek się nie poci? A może przynajmniej nie śmierdzi? Krótko, zwięźle i na temat o odzieży termoaktywnej.
-
Kilian Jornet. Nadbiegacz
Zanim jeszcze Kilian Jornet zaczął zdobywać najwyższe szczyty Ziemi... biegiem, zdążył już osiągnąć kilka niemniej spektakularnych sukcesów, wygrać największe biegi ultra na świecie, wbiec na Kilimandżaro i napisać książkę. "Biec albo umrzeć" od dzisiaj w księgarniach.
-
Paula Radcliffe. Sztuka biegania [RECENZJA]
Legenda kobiecego biegania, jedna z najlepszych maratonek na świecie, Paula Radcliffe wydała książkę. Autorski poradnik "Sztuka biegania". O tym, jakie bieganie jest piękne w swej prostocie i jak cudownie rozwija ciało i umysł - o tym są tylko dwa słowa we wstępie. Potem już sam konkret: plany treningowe, pokazy poszczególnych ćwiczeń, wytyczne co jeść, jak dobrać buty i jaki kolor powinien mieć Twój mocz.
-
Bieganie, lemingi i trzy grzechy główne
No i stało się. Lemingom oberwało się również za bieganie. - Gdy przepracowany, zestresowany człowiek odchodzi od biurka, wychodzi spod światła jarzeniówek i idzie przebiec maraton, funduje organizmowi ogromny szok - mówi dr n. med. Andrzej Mioduszewski, specjalista ortopedii i traumatologii. Wyjaśnia też czy każdy może biegać, jak długo powinno trwać przygotowanie do maratonu, czym grzeszą biegacze i dlaczego powinni jeść ?zimne nóżki?.
-
Bieganie z muzyką. Rock'n'Run
"Muzyka to legalny środek dopingujący dla sportowców" - mówi dr Costas Karageorghis. W swojej najnowszej książce "Inside Sport Psychology" dowodzi, że słuchanie muzyki podczas wysiłku fizycznego może zwiększyć wydolność organizmu do 15%! Jak to możliwe? Przeczytaj! Wreszcie mamy jakieś merytoryczne argumenty w dyskusji o bieganiu z muzyką.<br />