Eksperci PolskaBiega.pl

200% Formy

200% Formy

Asia Jaworska i Marek Podgórski - absolwenci AWF Warszawa. Trenerzy personalni i instruktorzy sportu, pasjonaci. Asia - tancerka, fitnesska i nordic walkerka. Marek - baseballista i wielokrotny medalista mistrzostw Polski i imprez międzynarodowych w pływaniu. Autorzy bloga 200% Formy, propagującego aktywność rekreacyjną w parze - dla zdrowia i wspaniałego samopoczucia!

200% formy

 • Jak zostać biegaczem kompletnym - wytrzymałość [4 ćwiczenia]

  Jak zostać biegaczem kompletnym - wytrzymałość [4 ćwiczenia]

  O tym, w jaki sposób i w jakim celu należy kształcić wytrzymałość będąc biegaczem mówiliśmy Wam w poprzednim artykule. Dziś chcemy dostarczyć kolejnych inspiracji w postaci ćwiczeń.

  • 200% Formy
 • Wspólne rozciąganie - nogi i kręgosłup

  Wspólne rozciąganie - nogi i kręgosłup

  Rozciąganie, ang. stretching. Zwiększa swobodę i płynność ruchów. Poprzez odpowiednie rozciąganie rośnie sprężystość i elastyczność mięśni i więzadeł, odporność na zmęczenie. Po wysiłku rozluźniamy się fizycznie i psychicznie. Podczas rozgrzewki zalecamy rozciąganie dynamiczne, z elementami rozciągania statycznego (niezbyt intensywnego).

  • 200% Formy
 • Core - rozgrzewka i wzmacnianie [4 ćwiczenia]

  Core - rozgrzewka i wzmacnianie [4 ćwiczenia]

  Czy rozgrzewka jest ważna i potrzebna? W to już chyba nikt nie wątpi. O zaletach rozgrzewania całego ciała przed wysiłkiem fizycznym pisał już nie jeden specjalista. Według nas najważniejsze dwa argumenty to zmniejszenie ryzyka kontuzji i zwiększenie efektywności treningu. Czy wzmacnianie core jest ważne i potrzebne? Oczywiście. O tym pisaliśmy w poprzednich artykułach. Teraz konkrety.

  • 200% Formy
 • Deskorolka a biegowa stabilizacja [2 ĆWICZENIA] - 200% Formy

  Deskorolka a biegowa stabilizacja [2 ĆWICZENIA] - 200% Formy

  O ćwiczeniach w destabilizacji mówi się wiele. Wymaga ona od naszego ciała mocnego spięcia mięśni głębokich. Szczególnie ważne i często zaniedbywane przez biegaczy są mięśnie środka, popularnie nazywane CORE. Długi bieg wymaga ich stałego napięcia dla utrzymania prostej postawy, czy narządów wewnętrznych. Z każdym uderzeniem o podłoże mięśnie tułowia wykonują ogromną pracę, której efekty odczuwamy na ogół kolejnego dnia. Zmienne podłoże nadaje także nowe bodźce dla większych mięśni, które uczą się funkcjonować w innych sytuacjach. Nagłe i nieoczekiwane zmiany podczas treningu mogą uratować naszą machinę przed urazami podczas ważnego biegu. Warto więc zawrzeć w ćwiczeniach elementy sensomotoryki. Naszą propozycją jest deskorolka!

  • 200% Formy
 • Ławka w roli głównej - ćwiczymy w parku z 200% Formy

  Ławka w roli głównej - ćwiczymy w parku z 200% Formy

  Sezon biegowy w pełni! Pogoda coraz częściej nas rozpieszcza, a chęci na zamykanie się w klimatyzowanej siłowni ubywa. Proponujemy ćwiczenia w plenerze! Wytrzymałość siłowa, skoczność, dynamika ruchu, wzmacnianie core i poprawa sylwetki - wszystko nad czym biegacz musi popracować, by wspinać się na szczyty możliwości biegowych. Biegacie po parku? Wykorzystajcie ławkę!

  • 200% Formy
 • BiegajMY razem! TrenujMY razem!

  BiegajMY razem! TrenujMY razem!

  Sposobów na wspólne spędzanie wolnego czasu jest wiele, ale tym który według nas przynosi najwięcej korzyści jest wspólny trening! Ćwiczcie razem, a zacieśnicie Wasze więzi i osiągniecie dobrą formę, na 200%! Prezentujemy 8 ćwiczeń do wykonania w parach, które pozwolą Wam wzmocnić całe ciało.

  • 200% Formy, bg
 • Jak osiągnąć 200% FORMY? Ćwiczcie w parach!

  Jak osiągnąć 200% FORMY? Ćwiczcie w parach!

  "200% Formy" to pomysł Asi i Marka - na siebie i na życie. Fitnessowa para pokazuje, że ćwiczyć można i warto (!) w parach. Z żoną, chłopakiem, kolegą czy przyjaciółką. Razem z 200% Formy ruszamy z nowym cyklem! Udowodnimy, że znienawidzone przez biegaczy ćwiczenia uzupełniające wcale nie muszą być nudne!

  • 200% Formy, bg