Cykl City Trail

To już piąty ogólnopolski sezon przełajowych "piątek". W nowej edycji zawody będą odbywały się w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z nich zaplanowanych jest po 6 biegów, a to oznacza, że na cykl złoży się aż 60 imprez. Pierwsze zawody już 25 września w Trójmieście.

 • CITY TRAIL: ponad 10 000 zawodników w sezonie!

  CITY TRAIL: ponad 10 000 zawodników w sezonie!

  60 imprez w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Wrocławiu i Warszawie. 10115 zawodników, którzy aż 32421 razy mijali linię mety. Średnio 700 biegaczy na każdą imprezę. Oto podsumowanie piątego, ogólnopolskiego sezonu cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

  • Beata Brzezowska
 • W Prima Aprilis startują zapisy do letniej edycji CITY TRAIL!

  W Prima Aprilis startują zapisy do letniej edycji CITY TRAIL!

  To nie żart - 1 kwietnia, w Prima Aprilis, o godz. 9 startują zapisy do CITY TRAIL onTour - letniej odsłony największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. 2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów - każdy na 5km. Termin: 17-28 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na www.ontour.citytrail.pl.

  • City Trail
 • Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy

  Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy

  Co to był za weekend! Szóste - ostatnie w edycji 2016/2017 biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu i Bydgoszczy przyniosły rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo w bydgoskim Myślęcinku padł fantastyczny rekord trasy - 14:49, które autorem jest Grzegorz Kalinowski.

  • nj, inf.pr.
 • Lublin, Warszawa i Szczecin otworzyły piątą kolejkę cyklu CITY TRAIL

  Lublin, Warszawa i Szczecin otworzyły piątą kolejkę cyklu CITY TRAIL

  CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześćdziesięciu biegów rozgrywanych w 10 lokalizacjach, w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 trwa od września. W weekend, 4-5 lutego rozpoczęła się piąta ? z sześciu zaplanowanych ? seria tych przełajowych ?piątek?.

  • nj, inf.pr.
 • Plebiscyt CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku!

  Plebiscyt CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku!

  W poniedziałek, 30 stycznia rusza głosowanie w pierwszej edycji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Tytuł ten zdobędzie zawodnik (lub zawodniczka), który wystartował w przełajowych biegach CITY TRAIL co najmniej dwa razy w roku 2016, ale przede wszystkim osiągał sukcesy w swojej specjalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł w gotówce.

  • Nj.
 • Postanowiłeś zacząć biegać? Już w ten weekend możesz przebiec swoje pierwsze 5 km z CITY TRAIL

  Postanowiłeś zacząć biegać? Już w ten weekend możesz przebiec swoje pierwsze 5 km z CITY TRAIL

  Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami parków lub lasów. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda - jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg - trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. W ten weekend można spróbować swoich sił w Łodzi, Lublinie oraz Warszawie.

  • nj, informacja prasowa
 • "Są jeszcze biegacze, dla których nie liczy się medal za każdy przebiegnięty odcinek" [RELACJA]

  "City Trail, czyli odrobina lasu i spokoju w naszym szybkim i przepełnionym zgiełkiem miasta życiu. To przyciągające, szybkie, 5-cio kilometrowe zawody, których Organizatorzy udowodnili, że można zrobić coś fajnego, a zarazem przyjaznego dla kieszeni każdego biegacza." O swoich wrażeniach z katowickiej edycji cyklu pisze Maciej Żmijewski, autor UzależnionyOdRuchu.pl

  • Maciej Żmijewski, UzależnionyOdRuchu.pl
 • Wietrzne i błotniste CITY TRAIL w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie

  Wietrzne i błotniste CITY TRAIL w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie

  Biegi w terenie mają to do siebie, że warunki na trasie dyktuje natura. W weekend 10-11 grudnia podczas zawodów CITY TRAIL biegacze mieli do pokonania nie tylko 5km, ale musieli poradzić sobie również z błotnistą nawierzchnią i silnym wiatrem. W trzech biegach, które odbyły się w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie wystartowało łącznie blisko 3000 zawodników, w tym ponad 600 dzieci.

  • Informacja organizatora
 • Trwają zapisy na trzecią kolejkę cyklu CITY TRAIL w Warszawie

  Trwają zapisy na trzecią kolejkę cyklu CITY TRAIL w Warszawie

  W najbliższą niedzielę, 4 grudnia odbędzie się trzeci już bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W listopadowej imprezie wzięło udział 738 dorosłych biegaczy i 208 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli Piotr Mielewczyk i Angelika Mach. Kto zatriumfuje tym razem? Czy warunki pozwolą na szybkie bieganie? Ilu zawodników weźmie udział w rywalizacji? Odpowiedź już wkrótce!

  • Informacja organizatora
 • CITY TRAIL: dobra passa trwa

  CITY TRAIL: dobra passa trwa

  W weekend 12-13 listopada przełajowe biegi CITY TRAIL we Wrocławiu i Katowicach przyciągnęły ponad 1000 dorosłych biegaczy i 300 dzieci. We wrocławskim Lesie Osobowickim po raz drugi w trwającym sezonie poprawiony został rekord frekwencji. Nad katowickimi stawami Janina i Barbara do rekordu zabrakło zaledwie 10 osób.

  • informacja organizatora
 • Druga odsłona CITY TRAIL w Warszawie

  Druga odsłona CITY TRAIL w Warszawie

  W najbliższą niedzielę, 6 listopada odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej ścieżkami Lasu Młociny. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 2 listopada.

  • informacja prasowa
 • CITY TRAIL: Olsztyn z rekordem trasy kobiet, Łódź z rekordem frekwencji

  CITY TRAIL: Olsztyn z rekordem trasy kobiet, Łódź z rekordem frekwencji

  • Informacja prasowa  
 • CITY TRAIL wystartował w Warszawie!

  CITY TRAIL wystartował w Warszawie!

  CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Czwarta edycja tych przełajowych piątek w Warszawie rozpoczęła się w niedzielę, 9 października. Spośród 655 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym okazał się Łukasz Oskierko. Wśród pań triumfowała Edyta Rybacka. W zawodach wzięła udział Ambasadorka cyklu - dziennikarka Beata Sadowska, która startowała w barwach kampanii "Kleszczowe Zapalenie Mózgu - Szczepimy! Zapobiegamy!".

  • inf. organizatora
 • Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

  Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

  W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów - po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy trwają.

  • Nat, informacja prasowa
 • Dlaczego będąc maratończykiem warto startować na 5 km?

  Dlaczego będąc maratończykiem warto startować na 5 km?

  Dystans zawodów CITY TRAIL nie jest przypadkowy. 5 km to w okresie jesienno-zimowym świetny trening dla każdego biegacza - nawet zaprawionego maratończyka. O tym, jakie korzyści płyną ze startu na 5 km rozmawialiśmy z Michałem Bartoszakiem, znakomitym biegaczem, z rekordem życiowym na 5000m 13:29:72!

  • Justyna Grzywaczewska, CITY TRAIL
 • Przełajowa piątka. Wygraj karnet na cykl CITY TRAIL! [KONKURS]

  Przełajowa piątka. Wygraj karnet na cykl CITY TRAIL! [KONKURS]

  Wygraj karnet na cały cykl CITY TRAIL w wybranym przez siebie mieście! Szczegóły na profilu Polska Biega na Instagramie!

  • red
 • Startują zapisy do kolejnej edycji Grand Prix CITY TRAIL!

  Startują zapisy do kolejnej edycji Grand Prix CITY TRAIL!

  To już piąty ogólnopolski sezon przełajowych "piątek". W nowej edycji zawody będą odbywały się w dotychczasowych lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z nich zaplanowanych jest po 6 biegów, a to oznacza, że na cykl złoży się aż 60 imprez. Pierwsze zawody już 25 września w Trójmieście. Zapisy ruszają w czwartek, 25 sierpnia.

  • informacja prasowa
 • Zakończyła się rywalizacja CITY TRAIL w sezonie 2015/2016

  Zakończyła się rywalizacja CITY TRAIL w sezonie 2015/2016

  Lublin, Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Trójmiasto i Olsztyn - to kolejne miasta, w których dobiegła końca edycja 2015/2016 przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Weekendowe biegi przyniosły ostatnie rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej i były okazją do ustanowienia rekordowych czasów, co zapewne udało się wielu zawodnikom. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych medali odbyło się w tym tygodniu w trzech lokalizacjach: Bydgoszczy, Trójmieście i Olsztynie.

  • nj, Informacja prasowa