Prasówka - co nowego w Bieganiu?

W najnowszym - wrześniowym numerze miesięcznika Bieganie przeczytacie między innymi o wielkim pojedynku Hailego Gebrselassie z Mosesem Tanui, który jako pierwszy złamał barierę godziny w półmaratonie, o trenowaniu bez gotowego planu, o wkładkach do butów oraz o tym co dobrego "drzemie" w barszczu ukraińskim.

POPYT NA ŻELAZO

Z roku na rok liczba osób chcących zmierzyć się z triathlonem rośnie - i to bardzo szybko. Czy to nowa sportowa moda, czy po prostu kolejny krok w poszukiwaniu wyzwań? Ile pracy trzeba włożyć, by móc wystartować w triathlonie? Ile pieniędzy trzeba zainwestować w sprzęt i treningi? Przed kim stoją jakie trudności i kto ma łatwiej - biegacz, kolarz czy pływak?


KUCHNIA ZZA BUGA

Jakie danie najbardziej kojarzy się z Ukrainą? Barszcz! Czerwony od buraków, pełen warzyw
- lekka, wartościowa zupa. Do gotowania zaprosiliśmy biegaczkę-amatorkę z Ukrainy.

WKŁADKI DO BUTÓW

Jeśli tylko zdecydujemy się wyjąć z butów oryginalne wkładki i poeksperymentować - opcji na polskim rynku znajdziemy zatrzęsienie. Jedne mają wspomagać amortyzowanie wstrząsów, inne dodawać naszym stopom sprężystości w wybiciu, jeszcze inne mają korygować ustawienie nóg.

WIELKIE POJEDYNKI

Kim jest człowiek, który po raz pierwszy przełamał barierę godziny w półmaratonie? Ten, który wygrał 100. maraton w Bostonie? Moses Tanui - jeden z najwybitniejszych kenijskich długodystansowców. Jego droga skrzyżowała się z drogą Hailego Gebrselassie w Stuttgarcie w 1993 roku - ten kontrowersyjny bieg by ł początkiem kariery młodego Etiopczyka.

TRENING BEZ PLANU, ALE Z GŁOWĄ

Biegacz w miarę swego rozwoju, nabieganych kilometrów i lat treningu przechodzi przez kolejne fazy - między innymi przez fazę zachwytu gotowymi planami treningowymi, dostępnymi w internecie. Nadchodzi jednak również czas, gdy zaczynamy kombinować i dostosowywać trening do siebie.

Więcej informacji na stronie miesięcznika www.bieganie.com.pl

Dołącz do nas na Facebooku.