Prasówka - co nowego w miesięczniku Bieganie?

W kioskach pojawił się już marcowy numer miesięcznika BIEGANIE. Przeczytamy w nim między innymi obszerny wywiad z legendarnym trenerem - Jackiem Danielsem, twórcą bardzo uporządkowanej i zrozumiałej metody treningowej, oraz tabel, które pozwalają w klarowny sposób dobrać tempa treningowe na podstawie wyniku w zawodach i oszacować czasy na innych dystansach. W marcowym numerze znajdziemy również ciekawy reportaż, w którym amator (Kuba Wolski) i profesjonalista (Michał Kaczmarek) stają naprzeciw siebie w konkurencjach ogólnosprawnościowych. Przeczytamy też porównanie zegarków - Garmina 910XT i Polara RCX 5.

W numerze między innymi:

DĘBNO - WALKA O WÓZEK

Sprawa Pawła Jacha, któremu odmówiono udziału w maratonie w Dębnie z niepełnosprawnym synem w wózku, wywołała potężną dyskusję na forach internetowych. W dodatku budzi bardzo odmienne, niekiedy dosyć kontrowersyjne zdania. W artykule zgromadzono trochę odmiennych opinii.

GARMIN 910XT KONTRA POLAR RCX 5

Oba te modele znajdziemy na górnej półce w sklepach, oba mają funkcje dostosowane do sportów wielodyscyplinowych, moduł GPS i monitor pracy serca. Czym się różnią, za co można je docenić, a czego im brakuje?

ZBLIŻENIE: MICHAŁ JĘDROSZKOWIAK

Jest Mistrzem Polski w Maratonach Pieszych na Orientację, czyli biegów na 100 km z mapą. Spokojny, niepozorny chłopak, gdy założy biegowe buty, zmienia się w bestię. Jest minimalistą - biega górskie setki w butach, które wyglądają jak trampki, z bidonem, bez plecaka i praktycznie bez jedzenia. To opowieść o jego prywatnym życiu, pasjach i wspierającej rodzinie.

ZAWODOWIEC KONTRA AMATOR

Czego się spodziewasz posyłając profesjonalnego biegacza z polskiej elity biegów na długim dystansie i mocnego amatora, którego stać na złamanie trzech godzin w maratonie? Konfrontacja została przeprowadzona pod czujnym okiem sędziego lekkiej atletyki. Przeciwko sobie stanęli - Michał Kaczmarek i Kuba Wolski - mocny amator. Wyniki obaliły pierwotne tezy... A Wy - czego się spodziewacie?

Więcej na www.bieganie.com.pl

Dołącz do nas na Facebooku.