Mistrzostwa w biegu... tyłem!

21 kwietnia na stadionie w Postominie odbyły się niecodzienne zawody lekkoatletyczne - I Otwarte Mistrzostwa Gminy Postomino w Biegu Tyłem. Uczestnicy biegali na dystansach od 100 do mili morskiej czyli 1852 metrów. Ten ostatni dystans pokonała tylko jedna zawodniczka - Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz i sześciu mężczyzn, zwyciężył Maciej Pominkiewicz.

W zawodach udział wzięło 26 osób, w tym 6 kobiet, jednak większość startowała w kilku biegach na różnych dystansach. Zawodnicy przyjechali do Postomina z Chudaczewa, Kurowa, Łącka, Pałowa, Pieńkowa,  Radosława, Tynia i Wilkowic.

Po oficjalnym otwarciu zawodów jako pierwsze wystartowały panie na dystansie 100 m tyłem. Zwyciężyła Ania Jurewicz. Na tym samym dystansie pobiegli też panowie i panie - reprezentantki samorządu. Wśród panów zwyciężył Dawid Ciesielski, a wśród pań reprezentujących samorząd - Grażyna Sikorska. Na dystansie 200 m tyłem pobiegli samorządowcy - mężczyźni i kobiety. Najlepiej wypadł Daniel Pakos i Grażyna Sikorska.

Mistrzostwa w Biegu Tyłem w PostominieMistrzostwa w Biegu Tyłem w Postominie Postomino/ Radek Koleśnik fot. CKiS Postomino/ Radek Koleśnik

Na dystansie 400 m tyłem mężczyzn rozegrano aż 3 serie biegów, w których udział wzięło 18 zawodników. Najlepszym okazał się Dawid Ciesielski, który wygrał również rywalizację na dystansie 800 metrów tyłem mężczyzn.

Najmłodszymi uczestnikami zmagań byli: Ania Jurewicz i Mateusz Ciesielski, z kolei najwcześniej urodzonymi - Jadwiga Krakowska i Witold Sikorski.

Mistrzostwa w Biegu Tyłem w PostominieMistrzostwa w Biegu Tyłem w Postominie CKiS Postomino/ Radek Koleśnik CKiS Postomino/ Radek Koleśnik