2. Sports Film Festiwal 360 - filmy o bieganiu i nie tylko...

Od piątku 30 listopada do środy 5 grudnia w trzech miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu i Krakowie będzie trwał 2. Sports Film Festiwal 360, na którym będzie można zobaczyć między innymi: "The spirit of marathon" i "Run for your life" - opowieśc o tym, jak bez jednego ekscentrycznego imigranta z Transylwanii nowojorski maraton nigdy by nie zaistniał. Będzie można też zobaczyć "Zaginionego" - film o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu.

23 filmy pełnometrażowe i amatorskie krótkie formy zostaną zaprezentowane na 2. SPORTS FILM FESTIVAL 360, w dniach 30 listopada - 5 grudnia w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania w każdym z trzech miast.

Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych słabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu. W Warszawie 2. SPORTS FILM FESTIVAL 360? gościć będzie Ukryte Miasto i Południk Zero.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak:


"Zaginiony" (The Wildest Dream)
o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu;
"Niepokonani" (Undefeated)
o amerykańskiej drużynie futbolowej,
laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego.

Ponadto w programie znajdą się:

"Biegnij przez całe życie",
"Gdy upada drzewo"
(If a Tree Falls)
opowiadający niezwykłą historię ruchu,
który przez FBI został uznany za największe
zagrożenie terrorystyczne Ameryki;
"Oddech" (Breathe),
"Najszybszy"
(Fastest),
"Słoń w salonie"
(An Elephatn in the Living Room),
"Tygrys w pokoju obok"
(Tiger Next Door),
"Waveriders"
.

W programie znajdą się również: premiera autobiograficznej książki Verny Van Schaik - "Zanurzonej". Specjalną sekcją festiwalową będzie blok filmowy pod patronatem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Na 2. SPORTS FILM FESTIVAL 360 pokazane zostaną również dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. "Przerwany sen" oraz "O krok od pucharu", ukazujący ważne wydarzenia historii Legii Warszawa.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza  książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów.

Filmy dla biegaczy:

NIEDZIELA 2 grudnia

THE SPIRIT OF MARATON
Godz. 18:20, Kinoteka
Tytuł: MARATON
Czas trwania: 104 min.
Reżyseria: John Duhnam

Pierwszy film pełnometrażowy, który stara się uchwycić istotę, dramatyczność i wyjątkowość spektaklu rozgrywającego się podczas wyścigu na dystansie 42,195 kilometra. Kamera towarzyszy pięciu biegaczom - trójce amatorów i dwójce profesjonalistów - najpierw w trakcie przygotowań, a potem podczas zmagań w maratonie organizowanym w Chicago.

PONIEDZIAŁEK 3 grudnia (film jest grany również w sobotę 1 grudnia o 14:50!)

RUN FOR YOUR LIFE
Godz. 14:00 Kinoteka
Tytuł: BIEGNIJ CAŁE ŻYCIE
Czas trwania: 95 min.
Reżyseria: Judd Ehrlich

Bez jednego ekscentrycznego żydowskiego imigranta z Transylwanii, nowojorski maraton nigdy by nie zaistniał. Film Ehrlich jest zabawnym, ciepłym i inspirującym hołdem dla Freda Lebowa. Pokazuje jak wyobraźnia, determinacja i miłość jednego człowieka dla biegania stworzyły jeden z najbardziej popularnych sportowych wydarzeń na świecie.

Więcej na temat festiwalu znajdziesz na stronie internetowej festival.360stopni.org