Już wkrótce będziemy biegać aleją Tomasza Hopfera

Jednej z warszawskich ulic nadano imię Tomasza Hopfera, ojca sukcesu pierwszego dużego biegu ulicznego w Polsce -  Maratonu Pokoju. Uroczyste odsłonięcie tablicy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 grudnia o godzinie 10:00.

Dzięki akcji Fundacji "Maraton Warszawski" główna aleja w parku Agrykola będzie nosiła imię Tomasza Hopfera - znakomitego biegacza, dziennikarza i promotora biegania. Podczas marcowego 7. Półmaratonu Warszawskiego ponad 800 osób podpisało wniosek Fundacji "Maraton Warszawski" o nadanie jednej z warszawskich ulic imienia Tomasza Hopfera. Akcja odniosła sukces: Rada Miasta przegłosowała wniosek.

Już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia, w dniu poprzedzającym dwudziestą rocznicę śmierci dziennikarza, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy. Fundacja "Maraton Warszawski" zaprasza biegaczy w niedzielny poranek do wspólnej przebieżki Aleją Tomasza Hopfera. Spotkanie wyznaczono na godz. 10:00, przy ul. Agrykola przy wejściu do Łazienek Królewskich.

Tomasz Hopfer był świetnym biegaczem, mistrzem Polski w sztafecie 4x400 metrów. Po zakończeniu kariery sportowej zaczął pracę w Telewizji Polskiej, stając się po kilku latach gwiazdą ekranu - nie tylko zresztą programów sportowych. To dzięki Tomaszowi Hopferowi pierwszy Maraton Pokoju stał się nie tylko wielkim sukcesem organizacyjnym, ale i frekwencyjnym. Prowadzony przez niego program "Bieg po zdrowie" wychował tysiące biegaczy-amatorów i sprawił, że zjawisko sportu amatorskiego stało się powszechne. W stanie wojennym odmówił występowania na antenie w mundurze i został odsunięty od pracy. Zmarł 30 lat temu - 10 grudnia 1982 roku. Miał zaledwie 47 lat.

Dołącz do nas na Facebooku.