Biegacze z Polski zbudują studnię w Sudanie

Uczestnicy mistrzostw świata w przełajach i biegacze-amatorzy zbiorą pieniądze na wywiercenie studni w Sudanie. Zrobią to wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Zawody odbędą się 24 marca w Bydgoszczy. W mistrzostwach świata wystartują reprezentacje 53 państw. Faworytami są Afrykańczycy. Przełajowcy z Kenii, Etiopii i Somalii zdobywają od lat wszystkie medale w przełajowych MŚ. Będzie również bieg dla amatorów.

Tekst pochodzi z bydgoszcz.sport.pl

- Między innymi dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby połączyć sport z akcją charytatywną skierowaną na ich kontynent - mówi dyrektor generalny mistrzostw świata Krzysztof Wolsztyński. Organizatorzy nawiązali kontakt z Polską Akcją Humanitarną budującą studnie w Afryce. Chcą zebrać pieniądze na zbudowanie jej w Sudanie.
- Wiemy, że kosztuje 65 tys. złotych - tłumaczy Wolsztyński.

Pieniądze będą pochodzić z dwóch źródeł. Jedno - to wpisowe, jakie zapłacą biegacze-amatorzy, którzy wystartują 24 marca w specjalnych zawodach dla nieprofesjonalistów. Będzie ich tysiąc - więcej nie zmieści się na trasie przełajowej w Bydgoszczy. Pobiegną na tej samej, na której o medale mistrzostw świata będą rywalizować zawodowcy. Organizatorzy planują także zbiórkę wśród uczestników i kibiców.

Pomysł organizatorów poparła Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna, której szefem jest Senegalczyk Lamine Diack. W amatorskim biegu wystartują także członkowie ekip, trenerzy, którzy przyjadą do Bydgoszczy ma mistrzostwa świata.

Biegacze-amatorzy, któzy wystartują w biegu w ramach Przełajowych Mistrzostw Świata w Bydgoszczy zbiorą pieniądze na studnię w Sudanie Materiały prasowe