O nas

Chcesz zacząć biegać i nie wiesz jak? Dobrze trafiłeś. Niezmiennie od 2009 roku piszemy o bieganiu, edukujemy jak to robić z głową i inspirujemy do robienia kolejnych kroków.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Piszemy o wszystkim, co wiąże się z rekreacyjnym bieganiem: treningu, diecie, sprzęcie, zdrowiu, imprezach biegowych, zwykłych i niezwykłych biegaczach. Prowadzimy za nogi - od pierwszych biegowych kroków, do pierwszych maratonów.

Oprócz redakcji PolskaBiega.pl mamy do Waszej dyspozycji grono ekspertów z najróżniejszych dziedzin. Są wśród nich lekarze, fizjolodzy, trenerzy, dietetycy, którzy dzielą się z Wami swoim doświadczeniem i dobrą radą na łamach serwisu PolskaBiega.pl.

Mamy ponad 100 blogów o bieganiu. Mamy forum, na którym możecie pytać o wszystko. Mamy kalendarz biegów, gdzie możecie sprawdzić co, gdzie i kiedy biegowego dzieje się w Polsce. Mamy też swój kanał na YouTube: Rusz się! z dziesiątkami filmów instruktażowych.

Piszcie do nas na polskabiega@agora.pl
Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie!
Oglądajcie na YouTube.

AKCJA POLSKA BIEGA

W 2006 r. z inicjatywy dwóch pasjonatów biegaczy-dziennikarzy Gazety Wyborczej, Piotra Pacewicza i Wojtka Staszewskiego ruszyła Akcja Polska Biega. Zachęcaliśmy i edukowaliśmy głównie na łamach Gazety, bo portal PolskaBiega.pl powstał chwilę później. Weekend Polska Biega to był efekt naszych starań o rozruszanie Polaków.

Co roku w jeden z ostatnich weekendów maja, różnego rodzaju instytucje, szkoły, kluby, OSiRy, stowarzyszenia, lokalni aktywiści i pasjonaci biegania organizują amatorskie biegi dla swojej społeczności. Startują wszyscy - niezależnie od wieku czy stażu biegowego. W 2014 roku w Akcji wzięło udział ponad 133 tys. osób! Cieszymy się niezmiernie, że w ten jeden weekend, cała Polska biega!

Zobacz co się działo w zeszłym 2014 roku:
FOTORELACJA
i PODSUMOWANIE X WEEKENDU POLSKA BIEGA

 

NIEZBĘDNIK ORGANIZATORA

Cieszymy się niezmiernie, że w ten jeden weekend, 27-28 maja 2017, dzięki Wam, waszemu zaangażowaniu i wielkiej pasji znów pobiegnie cała Polska. By ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy dla Was zestaw dokumentów, które mogą być przydatne przy organizacji biegu.

Poradnik organizatora biegu

Oświadczenie biegacza

Oświadczenie rodzica nieletniego biegacza

plakat A4

plaka A3

numer startowy

dyplom za zajęcie miejsca

dyplom dla najstarszego uczestnika biegu

dyplom dla najmłodszego uczestnika biegu


Komentarze (2)
O nas
Zaloguj się
 • Artur Prottung

  0

  Czy nie powinien być 13 weekend Polska Biega?
  Te załączone są bodajże z 2014 roku...

 • Szuriamb

  0

  Witam. Dlaczego wyszukiwarka nie pokazuje półmaratonu w Szczecinie w sierpniu 2016?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX