O nas

Polska Biega
01.06.2013 09:55
Czyli czym zajmuje się serwis PolskaBiega.pl, czym jest Akcja Polska Biega i kto za tym wszystkim stoi?

Serwis PolskaBiega.pl

 

Niezmiennie od 2009 roku piszemy o bieganiu, edukujemy jak to robić z głową i inspirujemy do robienia kolejnych kroków. Piszemy o wszystkim, co wiąże się z rekreacyjnym bieganiem: treningu, diecie, sprzęcie, zdrowiu, imprezach biegowych, zwykłych i niezwykłych biegaczach. Prowadzimy za nogi - od pierwszych biegowych kroków, do pierwszych maratonów. Mamy do Waszej dyspozycji grono ekspertów z najróżniejszych dziedzin. Mamy ponad 150 blogów o bieganiu. Mamy forum, na którym możecie pytać o wszystko. Mamy kalendarz biegów, gdzie możecie sprawdzić co, gdzie i kiedy biegowego dzieje się w Polsce. Mamy też swój kanał na YouTube: Rusz się! z dziesiątkami filmów instruktażowych.

Piszcie do nas na polskabiega@agora.pl
Śledźcie nas na Facebooku i Twitterze!
Oglądajcie na YouTube.

 

Akcja Polska Biega

Akcja Polska Biega to akcja społeczna, którą promujemy bieganie. Powstała w 2006 r. z inicjatywy dwóch biegaczy-dziennikarzy Gazety Wyborczej, Piotra Pacewicza i Wojtka Staszewskiego. Wtedy jeszcze mało kto biegał. Zachęcaliśmy i edukowaliśmy głównie na łamach Gazety. Serwis powstał chwilę później, by akcja mogła żyć cały rok. Weekend Polska Biega to kulminacja naszych starań o rozruszanie Polaków. To specjalny weekend, podczas którego naprawdę cała Polska biega! Odbywa się zawsze w jeden z ostatnich weekendów maja. Organizowane są wtedy w całym kraju setki imprez biegowych pod patronatem Akcji Polska Biega. Różnego rodzaju instytucje, szkoły, kluby, OSiRy, stowarzyszenia, lokalni aktywiści i pasjonaci biegania organizują amatorskie biegi dla swojej społeczności. Startują wszyscy - niezależnie od wieku czy stażu biegowego. W 2014 roku w Akcji wzięło udział ponad 133 tys. osób!

Zobacz co się działo w zeszłym 2014 roku:
FOTORELACJA
i PODSUMOWANIE X WEEKENDU POLSKA BIEGA

Nasi Eksperci

Polska Biega to również wciąż rosnące grono ekspertów. Są wśród nich lekarze, fizjolodzy, trenerzy, dietetycy, którzy dzielą się z Wami swoim doświadczeniem i dobrą radą na łamach serwisu PolskaBiega.pl.

POZNAJ NASZYCH EKSPERTÓW

Redakcja Polska Biega

Damian Bąbol

Redaktor Polska Biega

twitter: damianb1988

Biegowa choroba dopadła mnie w 2012 r. Do pozytywnego zarażenia doszło podczas Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, który obsługiwałem jako dziennikarz łódzkiej redakcji Gazety Wyborczej. Atmosfera, niezwykła energia wśród biegaczy sprawiła, że też zapragnąłem zostać kilometrożercą i wziąłem się za siebie. Schudłem ponad 15 kg.
Startowałem w wielu biegach na 10 km (życiówka 44:34) oraz w półmaratonach, m.in. "Złotej Setce ku Wolności" w Zakładzie Karnym w Rawiczu, z której emocji nigdy nie zapomnę. Bardzo polubiłem biegi ekstremalne (błotko, zasieki, przeszkody): Hunt Run, Runmageddon.
Biegam, bo: wpadam wtedy na najlepsze pomysły, lubię się ścigać i być w dobrej formie.
W serwisie PolskaBiega.pl piszę teksty, zajmuję się w serwisami społecznościowymi, a w wolnych chwilach prowadzę bloga. Specjalizuję się w obszernych wywiadach i reportażach, np.

  Niepełnosprawny maratończyk pokonał drogę przez piekło: "Ugięły się pod nim nogi, potem kolejne wymioty. Skubany wyczłapał"

  Bieg ku wolności. "O czym marzę? Wyjść stąd i biec prosto"

   "Ty, patrz, patrz! Jakiś zboczeniec spier..." Historia 80-letniego mistrza świata w maratonie"

    "Niepełnosprawny maratończyk: Zasuwam po 20 km. Mama pomaga się ubrać, zakłada buty, a dalej już tylko ja i moja trasa"

    Spełnia marzenia niepełnosprawnych, organizuje dla nich biegi: "Żyję z żebraniny" [WYWIAD]

     Komentarze (1)
     Zaloguj się
     • Szuriamb

      0

      Witam. Dlaczego wyszukiwarka nie pokazuje półmaratonu w Szczecinie w sierpniu 2016?

     Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX