Komentarze (219)
Licencje biegaczy i certyfikaty jakości imprez. Skok na kasę amatorów, czy troska o ich bezpieczeństwo?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maxim38

  Oceniono 17 razy 17

  Najpierw policzyli ile Nas jest a potem policzyli ile można na Nas zarobić :-)

 • stary.gniewny

  Oceniono 16 razy 16

  W nastepnym odcinku: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zabiera się za osobników tachających siaty z zakupami

 • Pawel Budkowski

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Szydłowski. Niestety chyba za wcześnie jeszcze na złożenie na pana zawiadomienia do prokuratury za chęć budowania (a może rozbudowania) zorganizowanej przestępczości pod egidą PZLA. Choć skonsultuję to z prawnikami – może da się coś zrobić z czymś co w mojej opinii jest wyraźnym zamiarem popełnienia przestępstwa?
  Teraz PZLA będzie wydawało certyfikaty organizatorom biegów masowych i licencje dla biegaczy amatorów? ŻADNEJ korzyści z tego nie będzie ani dla jednych ani dla drugich. ŻADNEGO wzrostu bezpieczeństwa czy poziomu imprez. Jeszcze raz: ŻADNYCH KORZYŚCI!!! Będą za to haracze, spadek frekwencji na imprezach i może zniknięcie takich inicjatyw jak np. parkrun
  Tomasz Hopfer – mówi to panu coś to nazwisko? Choćby ze względu na pamięć o nim cisną mi się takie epitety pod pana dresem, że po napisaniu ich w tym komentarzu poszedłbym za nie siedzieć na kilkadziesiąt lat.
  Powstało w Polsce wiele świetnych imprez. Sport amatorski rozkwita i rośnie w siłę, różne dyscypliny uprawiają już miliony ludzi. Wielu ludzi na to pracowało a obecna masowość sportu w Polsce przeszła najśmielsze oczekiwania. Pora więc na PZLA, które stworzy korupcjogenne środowisko akredytacji, certyfikacji i licencji bo chce się jakoś wcisnąć w środek biznesu – pomiędzy biegaczy, organizatorów, sponsorów, producentów sprzętu etc. No i oprócz oficjalnych haraczy może jakaś czarna kaska za „akredytację” dla tej a nie innej firmy zapewniającej obsługę np. w zakresie ochrony zdrowia uczestników… Super! Byłeś pan na jakichś szkoleniach w UEFA czy FIFA? Organizowali konferencję pt: „Jak w majestacie prawa rąbać kraje, rządy, firmy i całe masy ludzi biorąc przy tym oficjalnie i pod stołem kosmiczne pieniądze”?
  Stanowisko p. Jakuba Abramczyka było nader delikatne, choć pięknie ujął dokładnie to co i ja myślę. Mam nadzieję, że środowisko, które wg pana opinii zareagowało „zbyt nerwowo”, przy następnej próbie „tylko konsultacji części tego projektu” dosłownie wyniesie pana na kopach.
  Co to ma być?!: „impreza wpisana do oficjalnego kalendarza PZLA” „w ramach Polish Road RacesTour”, „wysoki prestiż wobec uczestników oraz partnerów imprezy”!!!??? Co za brednie! Powinno się pana zamknąć w szklanej gablocie w Sevres jako wzorzec kilku a przynajmniej dwóch wielkości jednocześnie – cynizmu i bezczelności.

 • arbazil

  Oceniono 15 razy 15

  PZLA przez dekady ''działalności'' nie było w stanie zainteresować ludzi bieganiem na taką skalę jak amatorzy pasjonaci zrobili to przez ostatnie lata. Nasuwa się dziwne skojarzenie z dziatkami z Państwowej Komisji Wyborczej czyli brać kasę od frajerów za pierdzenie w budżetowe stołki.

 • didja

  Oceniono 14 razy 14

  Aha. Czyli "delegat techniczny", „impreza wpisana do oficjalnego kalendarza PZLA”, „prawo o ubiegania się o status imprezy rangi mistrzostw Polski”, „prawo o ubiegania się o status imprezy w ramach Polish Road RacesTour” - to są te "gwarancje bezpieczeństwa uczestników"?

  Żeby tylko NFZ nie wpadł na podobny pomysł. Bo wówczas składka zdrowotna będzie obejmowała "wpis na oficjalną listę ubezpieczonych", "możliwość ubiegania się o status pacjenta uprawnionego do siedzenia w poczekalni ZOZ-ów", "prawo ubiegania się o status pacjenta ubezpieczonego w NFZ".

  Wpłata dokonana przez uczestników to „wysoki prestiż wobec uczestników oraz partnerów imprezy”, czyli z polskawego na nasze - jak zapłacicie, to będziecie prestiżowi w stosunku do samych siebie. Dziękujemy, będziemy sobie prestiżowi i bez wpłat.

 • tomekg_lodz

  Oceniono 13 razy 13

  Trzeba będzie założyć firmę atestującą trasy.
  Do podobnej sytuacji doszło już w Triathlonie zawody Pucharu Polski czy rangi Mistrzostw Polski lub inne chcące mieć patronat PZTri i trzeba bulić opłatę licencyjną - jeszcze kilka lat temu nie było wyjścia, obecnie coraz więcej zawodów jest poza cyklem związanym z PZTri a o ich jakości świadczy chociażby fakt że w Gdyni w przyszłym roku będą pierwsze w Polsce zawody w cyklu Ironman'a. Organizatorzy biegów ulicznych założą coś np PZBU ( Polskie Stowarzyszenie Biegów Ulicznych) które będzie atestowało trasy i PZLA obejdzie się smakiem i jeszcze straci gdyż nie będzie się mogło pewnymi biegami chwalić jako swoimi. Na Mistrzostwach kraju w Maratonie wystartuje 20 zawodników bo inni nie będą chcieli płacić " frycowego" a w tym samym czasie w imprezie konkurencyjnej kilka tysięcy. Ja tam licencji wykupywać, jako podatku, nie mam zamiaru, trudno przeboleję brak atestu PZLA.

 • adammichnikoff

  Oceniono 39 razy 13

  hahah a co myśleliście lemingi
  przecież o to chodziło
  żeby rozdmuchać tę histerię i kasować na bezmyślnych naiwniakach i ich owczym pędzie

 • wwzele

  Oceniono 12 razy 12

  My członkowie strazy miejskich jesteśmy za ......mamy juz dośc nakładania blokad na koła teraz bedziemy legitymować ludzi biegających i w przypadku braku uprawnien do biegania będziemy puszczać ich w skarpetkach

 • nassah

  Oceniono 12 razy 12

  To się nazywa ściąganie haraczu...

 • 77kiss

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Szydłowski, Polskie Stoważyszenie Biegów jest tylko jedną z wielu organizacji i nie reprezentuje środowiska biegowego.
  PZLA nie wspiera imprez masowych i sportu amatorskiego więc Związek mie ma prawa narzucać amatorom i organizatorom imprez dla amatorów czegokolwiek!

 • moja_jest_racja

  Oceniono 13 razy 11

  Wygladalo to tak: usadlo kilku spoconych grubasow z PZLA i rozmawiaja... kwa spisalo sie juz z 50 tys. biegaczy... pewnie jest z 500 tys. niech 50 tys. kupi "licencje" za powiedzmy 5 dyszek rocznie... do tego badania za stowke ubezpieczenie za 5 dyszek... to tylko 200 zl rocznie , no na buciki wiecej wydaja no nie? HA HA HA HA ... polej Stachu! No wiec organizujemy takie "karty rowerowe" dla nich. 5 dych na czysto dla nas, do tego haracz od "certyfikowanych" lekarzy 2 dych i od ubezpieczyciela dyche. razem 7 dych razy te 100 tys frajerow. 700 tys zlociszy do podzialu na nas 5. Ty Zbychu to masz leb! Polej Stachu!

 • nixodus

  Oceniono 11 razy 11

  Rozumiem, że jak dostanę zawału podczas biegu i mnie PZLA nie uratuje to rodzina dostanie sowite odszkodowanie bo nie zapewniono wysokich standardów.

 • jakubabramczuk

  Oceniono 11 razy 11

  POLSKA BIEGA, DZIĘKI ZA NAGŁOŚNIENIE SPRAWY! Za zacytowanie mojego bloga, też dziękuję :)

  ps. Jest tam już odpowiedź PLZA. Dużo ogólników i "za wcześnie na szczególy", ale "kierunek mamy słuszny"
  --
  100hrmax.pl

 • s0ap

  Oceniono 11 razy 11

  Oczywiście, że to JAWNY SKOK NA KASĘ
  Wyp!erdal@ć - nie muszę startować w żadnych zawodach, biegam dla przyjemności.

 • bukaj22

  Oceniono 11 razy 11

  Większej głupoty w życiu nie słyszałem w PZLA ktoś upadł na głowę.

 • morgenroth

  Oceniono 10 razy 10

  Można by się pochylić na tą propozycją, gdyby leśne dziadki z PZLA miały JAKIEKOLWIEK zasługi w popularyzacji biegania w PL. A fakty są takie, że to wszystko poszło z dołu od ludzi, a działacze zauważyli, że bieganie w PL to coraz większy biznes i kombinują, jakby się tu podpiąć

 • krys_76

  Oceniono 9 razy 9

  Dziadki leśne z PZLA chyba do reszty ocipiały. Albo poczuły łatwą mamonę i im do reszty rozum odebrało.

 • kwolana

  Oceniono 9 razy 9

  Biegasz ulicami? Kup winiety na każdego buta oddzielnie!

 • szman31

  Oceniono 9 razy 9

  Czy w moim pobliskim parku gdzie biegam, będzie się krył w krzakach przedstawiciel PZLA i wlepiał mandaty za brak licencji do biegania?

 • Marek Marczyk

  Oceniono 9 razy 9

  Skok na kasę już się odbywa, wysokość "wpisowego" na większość biegów zaczyna być abstrakcja

 • fishinthesea

  Oceniono 9 razy 9

  Juz wiadomo po co byl ten spis biegaczy reklamoway przez gazete :)

 • kwolana

  Oceniono 8 razy 8

  Spokojnie. PZLA straci. Teraz większość dużych imprez dla biegaczy amatorów juz opłaca delegatów tego związku, choćby w związku z akredytacją trasy.

  Wyobrażam sobie ze po wprowadzeniu jakichś kart biegacza czy certyfikatów dla organizatorów efekt będzie odwrotny od oczekiwanego przez PZLA - wszystkie biegi wycofają się ze współpracy ze związkiem, bo klienci tych biegów - amatorzy biegacze takiej współpracy nie oczekują ani nie potrzebują. Zostanią tylko mistrzostwa polski, które trudno byłoby zorganizować bez PZLA. Także powodzenia ;)

 • jottsp

  Oceniono 8 razy 8

  biegacze, za niewielka oplata PZLA chce nam dac : "prawo do ubiegania się o status imprezy rangi mistrzostw" ," atrakcyjny program”, „wszystkie wyniki ratyfikowane przez PZLA” oraz „wspólną bazę wyników” - dziwne ze dotad biegalismy bez tego. Z ciekawosci szukam kogos kto dostal kiedykolwiek wsparcie finansowe do PZLA lub slyszal o kims kto je dostal

 • bartlomiejkos

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Szydłowski! Ja chętnie zainwestuję. Na razie w kartonik jajek dla pana, jeśli będzie pan kontynuował te chciwe plany. Czekam na info dot. wystąpień publicznych, abym mógł je panu dostarczyć.

 • wmc-33

  Oceniono 10 razy 8

  Na co liczą ludzie ogłaszający tak niewiarygodnie durne pomysły?

 • jac-uch

  Oceniono 8 razy 8

  Polski Związek Golfa lepiej to ogarnął. Bez ich karty HCP nawet na pole golfowe nie wyjdziesz. Koszt 150 pln rocznie. PZLA może tylko o takim monopolu pomarzyć!

 • mniklasp

  Oceniono 7 razy 7

  mysle ze nie warto sie nad rozwodzic. Pomysl PZLA sam upadnie poniewaz prawie nikt z biegaczy nie nabierze sie na te glupoty. Pytanie jest jakim prawem powstaje inicjatywa PZLA ktora narusz swobody wolnosci obywatelskiej?. Nic w tej inicjtaywie nie ma nt jak PZLA ma zwiekszysc bezpieczenstwo biegow. Dlaczego uwazaja ze sa niebiezpieczne?

 • mic234

  Oceniono 7 razy 7

  Certyfikat kategorii B będzie uprawniał do chodzenia po chodniku, a kat. C do czołgania się po nim jedynie.

 • klerykanty70

  Oceniono 7 razy 7

  z kazdej strony polactwo probuje wyludzic kase
  szpanerzy zaplaca madrzy pobiegna do lasu….

 • tezeusz2

  Oceniono 7 razy 7

  PZLA wara od naszych imprez. Banda "działaczy" darmozjadów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 7

  co ma PZLA do imprez masowych organizowanych przez srodowiska spoza tej komuszej macki?
  Niech sobie organizuja i licencjonuja, co chca. Ale od innych organizacji WARA.
  Typowo komusze podejscie, zawlaszczyc, co jest dobre.
  Minister Sportu - rozliczyc PZLA za wyniki i wydatki.

 • jm2105

  Oceniono 7 razy 7

  A ja mam gdzieś ich licencje biegam z psem po polach i lasach lubuskich bez opłat, terminów , dystansów, rekordów a moja widownia to dzika zwierzyna leśna

 • polar3

  Oceniono 6 razy 6

  Nadszedł czas na strzyżenie baranów.

 • moonwind

  Oceniono 6 razy 6

  Polski Związek Strzelectwa Sportowego zrobił już dawno temu taki skok na kasę i wymaga licencji od startujących w zawodach amatorów. Co więcej jeżeli nie wystartujemy w zawodach w danym roku to tracimy uprawnienia i trzeba ponownie płaci. Jaki jest efekt takiego krzewienia strzelectwa możecie się domyślić bez problemu.

 • caleb2

  Oceniono 8 razy 6

  Czy chodzenie (na dwóch nogach) także będzie niebawem opatentowane, opodatkowane i trzeba będzie wykupywać na to licencję?

 • mjs05

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo dobry pomysł PZLA! Proponuję także obowiązkowe kaski i elementy odblaskowe dla biegaczy, bo szwagier ma fabrykę.

 • marych

  Oceniono 8 razy 6

  Zrobić podatek od każdej dziurki na sznurowadło 3 zł i od centymetra rzepa 5 zł.

 • Pablo Surf

  Oceniono 5 razy 5

  4% ??? Chyba do tej sondy działacze z PZLA zagonili całe swoje rodziny i sąsiadki (o tu pani kliknie) :)

 • toej

  Oceniono 5 razy 5

  PZLA ma gwarantować wysoką jakość biegów? Przecież trasa półmaratonu w Szczecinie miała atest PZLA i okazało się, że trasa jest krótsza o 500m...taką wysoką jakość będzie oferować PZLA...to ja dziękuję...pobiegam po parku :)

 • demokrex

  Oceniono 5 razy 5

  Płacić będziemy ryczałtem,czy będzie licznik na nogach,a może należy doliczyć podatek do ceny butów (wtedy,bieganie na bosaka będzie karane)

 • ergosumek

  Oceniono 5 razy 5

  Jak nie PZLA, to może fiskus obciąży biegaczy ulicznych podatkiem od głupoty?

  Do mózgu najlepiej przez portfel.

 • ppo

  Oceniono 5 razy 5

  Może wypowie się choć jedna z tych 45 osób, które zagłosowały na tak w powyższej sondzie? Jestem zawsze otwarty na logiczne argumenty i być może takowe istnieją w tej sprawie, choć ja nie potrafię sobie wyobrazić dlaczego ten absurd miałby być dobrym pomysłem. Czy w normalnych krajach są takie "kwiatki"?

 • 77kiss

  Oceniono 5 razy 5

  Delegat PZLA ma się uczyć za pieniądze biegaczy? Poziom i bezpieczeństwo na imprezach biegowych w Polsce jest jednym z najwyższych na Świecie więc PZLA poczuło interes do zrobienia pieniędzy.

 • zezzem

  Oceniono 7 razy 5

  No to kolesie z warszafki wymyśliły jak tu kasę zgarnąć. Do sportu masowego powinno się dopłać, jak to się robi na całym świecie. A tak proponują kolesia lekarza, kolesia sklep, dane o tobie... . Tak to jest jak durnie dorwą się do władzy.

 • antyarek

  Oceniono 7 razy 5

  A wiecie czym się skończy? Będzie można organizować biegi rekreacyjne poniżej 1000 uczestników bez PZLA ale nie będą mogli w nich brac udział licencjonowani biegacze. I kicha będzie na całego.

 • stuj_halina

  Oceniono 5 razy 5

  polsko wypier.d.alaj z mojej ziemi

 • batura3

  Oceniono 6 razy 4

  "atrakcyjny program” - dawno takiego debilnego tłumaczenia nie słyszałem. Chyba, że Jarosława K - ale to przypadek dla psychiatrów. Kasa misiu, kasa. Olać po prostu tych "działaczy"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX