Jedź ze Spiropharm Marathon Project na maraton do Berlina lub Chicago!

Bezpłatny pakiet startowy na 43. BMW Berlin Marathon lub 2016 Bank of America Chicago Marathon, podróż wraz z zakwaterowaniem oraz sprzęt sportowy, to tylko niektóre z korzyści, jakie czekają na biegaczy, którzy zostaną uczestnikami Spiropharm Marathon Project. Startuje otwarta rekrutacja pod hasłem: ?Opowiedz nam swoją historię i spełnij marzenie o starcie w maratonie?!

Szansę na start w Berlinie i Chicago otrzymają autorzy najbardziej inspirujących i autentycznych historii na temat wpływu biegania na poprawę jakości ich życia. Zgłoszenia kandydatów - biegaczy amatorów, w tym osób głuchych i niesłyszących, przyjmowane są na stronach internetowych www.chicago.spiropharmmarathon.pl oraz www.berlin.spiropharmmarathon.pl.

Spiropharm Marathon Project to inicjatywa polsko-japońskiej spółki Spiropharm S.A., która w ten sposób wspiera ludzi w realizacji ich biegowych marzeń o starcie w niesamowitych maratonach z serii Abbott World Marathon Majors.

Start w prestiżowym cyklu, w skład którego wchodzą Tokyo Marathon, BWM Berlin Marathon, Bank of America Chicago Marathon, Boston Marathon, Virgin Mobile London Marathon oraz TCS New York City Marathon to duże przedsięwzięcie organizacyjne. Wiąże się z nim wiele wydatków związanych choćby z uzyskaniem pakietu startowego oraz podróżą do jednego z sześciu miast zlokalizowanych na trzech różnych kontynentach.

Biegowe marzenie!

Spiropharm Marathon Project to nowe podejście do wspierania amatorskiego biegania w Polsce. Uczestnicy tego projektu nie muszą martwić się o koszty związane z wyjazdem na maraton oraz długie i ciężkie przygotowania do startu. Otrzymują bowiem kompleksowe wsparcie w postaci bezpłatnych pakietów startowych, darmowych podróży, noclegów i sprzętu sportowego. Do startu w wybranym maratonie uczestnicy będą przygotowywać się pod okiem trenera, przejdą również specjalistyczne badania medyczne i otrzymają dostęp do nowoczesnej i naturalnej suplementacji. W wyjazdach na maratony biegaczom towarzyszyć będzie zespół Spiropharm Marathon Project, który udzieli im wsparcia na miejscu.

f

To pierwszy na polskim rynku biegowym konkurs z pełnym wsparciem dla osób głuchych i niesłyszących. Partnerem projektu jest firma Migam, która odpowiada za tłumaczenia wszystkich materiałów na język migowy oraz promocję konkursu w środowisku głuchych biegaczy w naszym kraju.

- Start w maratonach z cyklu Abbott World Marathon Majors to marzenie wielu polskich biegaczy. Cieszymy się, że w jego realizacji jeszcze w tym roku pomożemy trzem uczestnikom naszego projektu. Nie szukamy zawodowych biegaczy, tylko ludzi, dla których aktywność fizyczna i dbałość o zdrowie okazały się kluczem do lepszego, bardziej komfortowego życia. Chcemy pokazywać ich historie, aby inspirować innych do walki o lepszego siebie. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w naszej rekrutacji jest chęć startu i gotowość do pokonania dystansu 42,195 km. Do wysyłania zgłoszeń zachęcamy wszystkich, również biegaczy głuchych i niesłyszących” - powiedział Piotr Franczak, Prezes Zarządu firmy Spiropharm S.A, sponsora i organizatora projektu.

Do wygrania start w Berlinie i Chicago!

W ciągu dwóch lat przedstawiciel Spiropharm Marathon Project pobiegnie w każdym z sześciu najbardziej prestiżowych i największych maratonów na świecie. Projekt rozpoczął się w marcu 2016 roku startem Mikołaja Kubicza w Tokyo Marathon. W tym roku biegacze wybrani w otwartej rekrutacji wezmą udział jeszcze we wrześniowym 43. BMW Berlin Marathon oraz 2016 Bank of America Chicago Marathon, który odbędzie się w październiku. W 2017 r. uczestnicy projektu pobiegną w Bostonie, Londynie a finał projektu odbędzie się na maratonie w Nowym Jorku.

Rekrutacja na maratony w Berlinie i Chicago potrwa do 11 maja. Wyboru uczestników dokona komisja konkursowa. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej: www.spiropharmmarathon.pl oraz na profilu projektu na facebooku. Tam też 18 maja ogłoszone zostaną wyników rekrutacji oraz harmonogram przygotowań do startów w jesiennych maratonach.