Opolszczyzna biegała z całą Polską

Przez weekend Opolszczyzna była opanowana przez biegaczy. Na terenie naszego województwa, podobnie jak i całego kraju, odbywała się szósta edycja imprezy ?Polska biega?.
W naszym regionie przeprowadzono aż 20 imprez - co jest rekordem w pięcioletniej historii akcji, a na mapie biegów zadebiutowała Nysa. Pierwszy bieg wystartował w Żyrowej (pow. krapkowicki) już w piątek o godz. 10, a ostatni - dwa dni później w Zawadzkiem o godz. 16.

Najdłużej na Opolszczyźnie w akcji uczestniczy Reńska Wieś, która zorganizowała bieg już po raz szósty. - Najważniejsze jest to, że coraz więcej ludzi wciąga się w bieganie, z roku na rok rośnie frekwencja, a na nasze imprezy przyjeżdżają ludzie z całej Polski - cieszy się jeden z organizatorów Jan Domek zastępca wójta w podkędzierzyńskiej wsi, a prywatnie amator biegania.

Równie długo w imprezie udział bierze Kluczbork, gdzie można było zmierzyć się w specjalnej kategorii dla amatorów nordic walkingu.

Dodatkowe atrakcje towarzyszyły także akcji w stolicy województwa. Tutaj impreza połączona była z dniem otwartym na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków, który można było zobaczyć także od wewnątrz, choćby spróbować swoich sił na siłowni. Zawody zainaugurowano rekreacyjnym marszem z kijkami, a potem rozpoczęła się rywalizacja biegaczy.

W biegu głównym na dystansie 4 km startowało 30 osób w tym 8 kobiet. Najlepsza okazała się Natalia Winnicka, a tuż za nią uplasowały się Natalia Haczyk i Zuzanna Ebisz.

Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Uciechowski przed Sławomirem Smolińskim i Tomaszem Kocielińskim.

Co ciekawe przed biegiem głównym najwięcej wrażeń i radości dostarczył bieg przedszkolaków na dystansie 100 m. W grupie 3-4 lata wygrywali Maja Smolińska i Radosław Wójcicki, a w 5-6 lat Anna Czajkowska i Wiktor Lustig.

Biegano także m.in. w Strzelcach Opolskich, Brzegu, Oleśnie i Namysłowie.

Pozostałe wyniki z Opola:

400 m dziewczęta (rocznik 2000): 1. Anna Wróblewska, 2. Dominika Buczna, 3. Alicja Krakowiak

400 m chłopcy: 1. Jakub Kubal, 2. Dawid Zaremba, 3. Marcin Góralczyk

800 m dziewczęta (rocznik 1997): 1. Elżbieta Świątek, 2. Natalia Łucka, 3. Hanna Błaut

chłopcy: 1. Adam Wróblewski, 2. Mateusz Bartela, 3. Marcin Janiak

1200 m dziewczęta (rocznik 1994): 1. Joanna Stachera, 2. Jolanta Uciechowska, 3. Katarzyna Dębska

chłopcy: 1. Salama Hassona, 2. Patryk Mikolaszek, 3. Michał Burdziąg