Debiutujesz w maratonie? Przyjdź na otwarte treningi pod okiem mistrzów!

W przeddzień startu 13. Cracovia Maraton - w sobotę, 17 maja odbędzie się Bieg Śniadaniowy - coś dla debiutujących maratończyków. W planie jest rozgrzewka, bieg na dystansie 4 km oraz rozciąganie. A wszystko pod okiem maratończyków - Olgi Kalendarovej-Ochal oraz Pawła Ochala.

motivato

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Trasa będzie prowadzić wokół krakowskich Błoń. - Zapraszamy wszystkich biegaczy, dla których dystans 42, 195 km jest nowym wyzwaniem - mówi Paweł Ochal, trzynastokrotny medalista mistrzostw Polski, zwycięzca maratonu w Dębnie i Warszawie w 2007 roku, wicemistrz Polski w półmaratonie z 2013 roku. - W programie przewidzieliśmy rozgrzewkę, bieg na dystansie 4 km oraz wspólne rozciąganie. Porozmawiamy też na tematy nurtujące wielu poczatkujących maratończyków: co zjeść przed startem, jaką i czy poprowadzić rozgrzewkę, jak skupić się przed biegiem, w co się ubrać, jak wygrać ze słabością i tzw. ścianą, gdzie się ustawić i na jaki czas biec, co robić na punktach odżywczych oraz jak wygrać maraton - dodaje.

Wszystkich debiutujących maratończyków zapraszamy w sobotę, 17 maja o godz. 09:00 do pawilonu medialnego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, ul. Reymonta 22, Kraków.

Obowiązuje rejestracja: www.czasdebiutanta.pl i stroje sportowe.

Sobotni bieg jest częścią programu „Czas debiutanta”. Warszawska część akcji przedstawia się następująco:

25.05. - „Jak utrzymać motywację w długotrwałym treningu”, czyli warsztaty motywacji z Mateuszem Jasińskim

26.07. - Panel 1: „Dieta maratończyka”, czyli wykład i warsztaty kulinarne z Joanną Brzezińską

26.07. - Panel 2: „Praca nad kondycją w systemie fit & slide”, czyli ćwiczenia na sali treningowej z Dariuszem Brzezińskim

27.09. - Spotkanie i Bieg Debiutanta przed Maratonem Warszawskim, czyli trening z Olgą i Pawłem Ochalami, rozgrzewka, bieg właściwy, rozciąganie, sesja Q&A

TERAZ JESTEŚMY TEŻ NA YOUTUBE. OGLĄDAJ I SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ: RUSZ SIĘ!