Motivato - nadchodzi rewolucja w planach treningowych?

Motivato działa jak mentor, trener i opiekun, który krok po kroku rozsądnie i skutecznie prowadzi nas do wymarzonego celu, np. zrzucenia wagi, przebiegnięcia pierwszych 30 minut lub poprawienia życiówki w maratonie - mówi Piotr Korpak, jeden z założycieli Motivato.

a

Rozmowa z Piotrem Korpakiem, współtwórcą Motivato

Damian Bąbol: Czym jest Motivato?

Piotr Korpak: To nowoczesna platforma treningowa skierowana zarówno do biegaczy początkujących, jak i doświadczonych. Pozwala stworzyć w stu procentach zindywidualizowany plan treningowy, a następnie nie zostawia trenującego samego. Postawiliśmy na trzy filary: motywację, personalizację i wiedzę. Łącząc te aspekty w jedno, udało nam się stworzyć produkt, który jest czymś więcej niż zwykłym planem treningowym czy kolejną aplikacją do biegania. Motivato działa jak mentor, trener i opiekun, który krok po kroku rozsądnie i skutecznie prowadzi nas do wymarzonego celu, np. zrzucenia wagi, przebiegnięcia pierwszych 30 minut lub poprawienia życiówki w maratonie.

Jakie usługi oferuje teraz Motivato?

- Jedną z opcji jest Smart, inteligentny plan treningowy. Następna to Coach, w której świadczymy profesjonalne wsparcie trenera. Szkoleniowiec ma wgląd w nasze treningi, aktywności i pomiary, na podstawie których wyraża opinie, motywuje i ewentualnie modyfikuje plan.

Trenując z Motivato, otrzymuję cotygodniowe raporty, w którym zaznaczany jest stopień intensywności moich treningów i regeneracja. Jak to obliczacie?

- Cała personalizacja planu odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanego algorytmu, który nazwaliśmy właśnie Smart. Na bieżąco aktualizujemy plan, bazując na kilkunastu parametrach, m.in. dotychczasowych wynikach biegacza, wykonanych lub opuszczonych treningach, celach itd. Wspomniana analiza stopnia regeneracji organizmu to absolutna nowość. Na podstawie m.in. o intensywności treningu, subiektywnych odczuć i zapisków zawodnika algorytm oblicza poziom regeneracji.

Jakie cele przed Motivato?

- Tworzymy personalnego trenera w wydaniu wirtualnym. Chcemy, żeby z opieki trenerskiej Motivato można było korzystać na każdej płaszczyźnie mobilnej. Zależy nam, aby jeszcze bardziej wspierać biegaczy podczas ich treningów. Pierwszym krokiem jest wypuszczenie własnej aplikacji mobilnej - to już w lipcu. Naszym celem jest jej rozwój, żeby trener mógł być z zawodnikiem praktycznie non stop i na bieżąco przekazywać polecenia.

Narzędzie znajdziesz na www.motivato.pl

Rozmawiał Damian Bąbol