Bieganie + zwiedzanie Warszawy. Zapraszamy na otwarty trening trasami "Biegownika Warszawskiego"!

Był ?Spacerownik?, czas podkręcić tempo! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Biegownik Warszawski, czyli bieganie i zwiedzanie stolicy. Otwarty, darmowy trening odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia o godz. 18:00.

Pomysł był prosty. Chcieliśmy pokazać stolicę oczami biegaczy, pokazać miejsca i trasy, gdzie oprócz tego, że można porządnie potrenować, przy okazji da się też zwiedzić ciekawe rejony miasta, poznać jego historię, wbiec w zaułki, które na co dzień omijamy. Tak powstał "Biegownik Warszawski".

To projekt, który ma zachęcić do biegania i poznawania miasta. Powstało pięć wyjątkowych tras - każda ma swojego "ambasadora", który pokazuje w niej swoje biegowe zakątki, swój wycinek Warszawy. Aktorka Olga Frycz , która odkrywa przed nami swoje artystyczne Powiśle, Mister Polski 2015, Rafał Jonkisz, zabiera na szybką trasę w samym Centrum miasta, raperski Ursynów zobaczymy oczami Łukasza Stasiaka, a piękną i dziką Starą Pragę pokazuje Magda Sołtys, szefowa PolskaBiega.pl. Na Śródmieście i Stare Miasto zapraszają trenerzy z Academii Gorila.
Mapki i opisy tras, a także ich filmowe zwiastuny możecie znaleźć TUTAJ >>

Propozycje tras to jednak tylko część tego przedsięwzięcia. Chcemy inspirować nie tylko wirtualnie! Dlatego we wtorek, 12 kwietnia, osobiście porywamy Was na biegową wycieczkę po mieście! Otwarty, darmowy  trening trasami "Biegownika Warszawskiego" ruszy o godz. 18:00 z Pragi Północ, spod Katedry św. Floriana. Licząca niespełna 10 kilometrów trasa początkowo przebiegnie praskimi podwórkami. Tu możemy liczyć na opowieści o historii tych zakamarków i prawobrzeżnej Warszawy w ogóle. Mostem Świętokrzyskim przeniesiemy się na Powiśle,  a potem ruszymy w kierunku Centrum, robiąc po drodze wiele przystanków na opowieści o kolejnych mijanych miejscach, szybkie konkursy-zgadywanki w fajnymi nagrodami od Reeboka. Koniec trasy zaplanowany jest na pl. Grzybowskim.

Ten wyjątkowy, krajoznawczy trening poprowadzi Ala Benedyk, była zawodniczka, trenerka i biegająca przewodniczka miejska. Wśród uczestników będą bohaterowie poszczególnych odcinków "Biegownika"! Swój udział zapowiedzieli już Rafał Jonkisz, Łukasz Stasiak, trenerzy Academii Gorila oraz uwaga... "najpiękniejsza kobieta na świecie" - Stephania Stegman, aktualna Miss Superanational!
Organizatorem wydarzenia jest serwis Polska Biega oraz marka Reebok.

Mapa treningu Mapa treningu "Biegownik Warszawski", 12 kwietnia 2016 r., godz. 18

Wszystkie aktualności znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku: "Bieganie + zwiedzanie! Biegownik Warszawski - Biegnij z nami w miasto".


TERMIN: 12 kwietnia (wtorek)
MIEJSCE ZBIÓRKI: Praga Północ, przed Katedrą św. Floriana (ul. Floriańska 3, pod pomnikiem Księdza Ignacego J. Skorupki)
DOJAZD: przystanek "Park Praski", tramwaje nr 4, 13, 20, 23, 26, autobusy nr 160, 190, 527, metro: linia II, stacja Dworzec Wileński
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA: Śródmieście, pl. Grzybowski
CZAS TRWANIA: start o godz. 18:00, koniec ok. godz. 20:00

 

Poznaj "Biegownik Warszawski":