Trening i zabawa - biegowa gra komputerowa

Lubisz gry komputerowe? Jest taka, która ma sporą szansę wzbudzić Twój entuzjazm. Catching Features to bieganie na orientację po wirtualnym świecie. Uczy obycia z mapą i pozwala się odprężyć przed komputerem.

Catching Features nie jest nowością na rynku, jej grafika nie jest porywająca, ale gra sprawdza się świetnie zarówno wśród zwyczajnych maniaków tej komputerowej rozrywki, jak i wśród biegaczy.

W świecie gry trafiasz na zawody na orientację rozgrywane na różnych dystansach, musisz odnaleźć punkty ukryte w terenie, oznaczone na bardzo dokładnej mapie o dziwacznej kolorystyce. Polany oznaczone na pomarańczowo, jasna zieleń oznaczająca trudno przebieżne jeżyny czy biały kolor łatwych terenów leśnych są bardzo dobrze znane orientalistom, ale laik musi się do tego przyzwyczaić. Tak właśnie wyglądają profesjonalne mapy używane w tym sporcie. A zaznacza się na nich nawet najdrobniejsze szczegóły terenu - niewielkie dołki, małe kopczyki, pojedyncze drzewa czy głazy.

Bieganie na orientację na komputerze - gra Catching Features, widok mapy

Masz do znalezienia kilka punktów, ich ilość zależy trasy. W każdej chwili możesz zerknąć na mapę, zorientować ją wedle kompasu i biec przed siebie do kolejnych punktów uważając by nie władować się z pełnym impetem na drzewo, nie zderzyć się z innym zawodnikiem czy leśnym zwierzakiem.

Bieganie na orientację na komputerze - gra Catching Features

Na koniec, gdy uda Ci się znaleźć wszystkie punkty, możesz obejrzeć swój przebieg i sprawdzić ile narobiłeś błędów, czy wykonałeś zaplanowane warianty optymalnie czy zdecydowanie nie. Zabawne jakie czasem kręcimy "kwiatki" wokół punktów. Za każdą trasę mamy przyznawaną ilość punktów i możemy robić następną albo próbować się poprawić na poprzedniej.

Gry możemy używać po prostu dla rozrywki albo do treningu naszej nawigacji. Darmowe demo można ściągnąć ze strony www.catchingfeatures.com/. Przez tę stronę można także zamówić pełną wersję, jeśli zabawa nam się spodoba. Podobno można wziąć udział również w zawodach on-line.

Z resztą - zobaczcie sami:Tekst: Magda Ostrowska-Dołęgowska

Dołącz do nas na Facebooku.