Fizjoterapeuta radzi. Ból po wewnętrznej stronie uda

Po biegu zaczęła mnie boleć górna część wewnętrznej strony uda prawej nogi. Po dłuższym siedzeniu miałem kłopot ze zrobieniem kilku pierwszych kroków. Potem dolegliwości ustępowały. Po tygodniowej przerwie wróciłem do biegania i sytuacja zaczęła się powtarzać. Na początku treningu nawet lekko kuśtykałem, potem dolegliwość ustępowała, a po zakończeniu i ostygnięciu powracała. Teraz już od pięciu dni nie biegam, a ból jest nadal odczuwalny. Co robić?

Ewa Witek Piotrowska: Ta dolegliwość może wskazywać na uszkodzenie mięśnia przywodziciela. Dość rzadka kontuzja biegowa, ale występuje. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie lekarza lub terapeuty, żeby zbadał to miejsce klinicznie i zrobienie USG. Jeśli kontuzja nie przeszła pomimo przerwy, tym bardziej nie należy tego lekceważyć. Na razie nie polecam rozciągania przywodzicieli, jedynie masowanie lodem. Jeśli mięsień jest uszkodzony, rozciąganiem można zrobić sobie jeszcze większą krzywdę.

*Ewa Witek-Piotrowska - fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, magister biologii. Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, schorzeniach ścięgna Achillesa, stawu skokowego, stopy, kolan, mięśni i kręgosłupa. Zajmuje się rehabilitacją, diagnostyką stóp i wad postawy oraz wytwarzaniem wkładek ortopedycznych. A oprócz tego tańczy i uprawia sporty. Jest instruktorką tańca, świadomości ciała i tańca dla osób niepełnosprawnych, biega, jeździ na nartach i na rowerze. Współzałożycielka Kliniki Rehabilitacji Sportowej ''Ortoreh" ortoreh.pl

23.02.2009 WARSZAWA

Dołącz do nas na Facebooku.