Reebok RealFlex - buty do biegania, których nie chcesz zdejmować

Są lekkie, elastyczne, pozwalają stopie oddychać. Reebok RealFlex jednak nie spodobają się tym, którzy lubią trenować w butach, w których nie czuć podłoża. To produkt dla biegaczy, którzy najchętniej biegaliby boso, licząc jedynie na małe wsparcie i ochronę ze względu na twarde podłoże.

Nie będę pisała pochwalnej pieśni na temat nowych butów do biegania Reeboka z bardzo konkretnego powodu: nie startuję w maratonach, a zamiast 100 km tygodniowo, biegam 40 km, w związku z tym nie czuję się jak specjalistka. Resztę czasu poświęcam na treningi siłowe, gdzie również postanowiłam wypróbować buty, co daje mi szerszą perspektywę.

Co i jak?

Zacznijmy od tego, w jakiej sytuacji pozwoliłam je sobie przetestować. 10 biegów po 10-12 kilometrów po mieście (w tym bieganie po różnego rodzaju nawierzchni: beton, żwir, ziemia), trening kondycyjny na siłowni, interwały na bieżni.

Reebok RealFlex
Fot. Materiały prasowe Reebok

Od momentu, kiedy założyłam RealFlexy na nogi, nie chciałam wrócić do poprzednich butów. Do tej pory biegałam głównie w ASICS-ach i poprzednich butach marki Reebok - ZIGtech (mam dwie pary - jedna służy mi do biegania, druga do treningów siłowych). Skąd ta miłość od pierwszego wejrzenia? Jest kilka powodów, wiele z nich wyszło dopiero po dłuższym czasie, jednak kilka zauważyłam już podczas pierwszego biegu w parku.

Reebok RealFlexReebok RealFlex
Fot. Materiały prasowe Reebok

Buty Reebok RealFlex są niesamowicie lekkie, podeszwa jest giętka, dzięki czemu stopa na każdej powierzchni układa się naturalnie. Są przewiewne i podczas całego treningu masz wrażenie, że twoje stopy oddychają. I jeszcze jeden argument, który profesjonalny może nie jest, ale dość istotny dla kobiety: są po prostu ładne. Delikatne, nie nachalne, na upartego można by je nawet nosić na co dzień i przyznam, że myślałam o tym, bo w Conversach stopa tak dobrze nie oddycha. Model, który mam jest szary z elementami pomarańczowego - nie rzuca się w oczy na ulicy.

Reebok RealFlexReebok RealFlex
Fot. Materiały prasowe Reebok


Moc naturalnego biegania

Buty Reebok RealFlex zostały stworzone z myślą o tych, którzy są zwolennikami teorii, że im bardziej naturalnie, tym lepiej. Buty nie posiadają żadnych dodatkowych poduszek, wspierających łuków i tego typu wynalazków, które miałby nam ułatwić bieganie albo trzymać stopę w ryzach. Reebok RealFlexStopa rzeczywiście układa się naturalnie na każdego rodzaju podłożu. Są zaprojektowane w taki sposób, żeby kontakt z podłożem przesunąć ku przedniej części stopy, po to, by nie obciążać stawów.


Ponieważ często biegamy po twardej nawierzchni, nie dostajemy jednak do ręki butów bez żadnej ochrony. "Podeszwa została stworzona w taki sposób, by zdjąć nacisk z pięty, gdy biegniemy w dół oraz rozłożyć siłę, jaka pada na śródstopie i przód stopy" - twierdzą producenci. W tym celu skonstruowali podeszwę z małych, niezależnych elementów.


Uwielbiam biegać, a wygodne buty zmieniają wszystko. Dla mnie ten model jest idealny, bo wreszcie nic mnie nie uwiera, nie obciera, do tego są lekkie i czuję każdy krok. Zdecydowanie lepszy model niż ZIGtech, które teraz schowałam do szafy.

Ania Sz.

Kup buty Reebok RealFlex w promocyjnej cenie


Przeczytaj również recenzję innych lekkich butów:

Patriotycznie, chociaż bez orzełka: recenzja butów inov-8 road-x 233
Brooks T6 - buty wagi piórkowej
Czarno-biały inov-8 f-lite 220 (recenzja)

Sprawdź, jak dobrać buty do rodzaju stopy!


Dołącz do nas na Facebooku.