Jiwok - osobisty trener i przewodnik w słuchawkach na 34. Maratonie Warszawskim

Będzie motywował, udzielał praktycznych porad dotyczących taktyki biegu, pomoże dotrzeć do mety w założonym czasie. To nowy pomysł na pokonanie maratonu, dla tych, którzy lubią biegać ze słuchawkami w uszach. Wirtualny trener JIWOK potowarzyszy uczestnikom 34. Maratonu Warszawskiego. Lubisz, gdy ktoś podczas biegu szepcze ci do ucha? Wypróbuj go podczas biegu. Aplikacja jest darmowa.

Aplikacja JIWOK sprawia, że mając na maratonie odtwarzacz mp3, jesteśmy w stanie nie tylko dać się porwać ulubionej muzyce. Możemy pokonać trasę biegu z osobistym przewodnikiem, który będzie opowiadał ciekawostki o mijanych miejscach i zagrzewał do boju albo udzielał porad.

To cały system indywidualnych programów treningowych, które można realizować, zwłaszcza, gdy ktoś potrzebuje trochę zewnętrznej motywacji do biegania. I nie ma głowy do rozplanowania sobie treningu samodzielnie, albo ma tendencję do odpuszczania sobie.

Jiwok ma być inspirującym i wiernym towarzyszem na trasie tej imprezy, który wcieli się w rolę przewodnika i trenera za razem. W słuchawkach usłyszymy między innymi o najbardziej interesujących miejscach trasy 34. Maratonu Warszawskiego, które jego użytkownik będzie mijał po drodze. - Dokładnie 33 lata temu, 30 września 1979 r. wystartował I Maratonu Pokoju, później Maraton Warszawski. Linia trasy miała kształt czołgu i wiodła w całości po prawej stronie Wisły - usłyszymy między innymi. Albo: - Czy wiesz, że warszawskie metro - wówczas Metropolitain - projektowano już w latach 20.? Plany były naprawdę ambitne. Budowę zaczęto w 1951 r., by w '57 ją zawiesić.

Dzięki JIWOK można przebyć trasę biegu bardziej refleksyjnie, co z pewnością spodoba się biegaczom o zacięciu turystycznym. Trener-przewodnik opowie również o ciekawostkach związanych z historią miasta i samego maratonu. Ponadto, oprócz zagadywania nas i snucia opowieści, będzie nas również pilnował, żebyśmy nie robili głupot i trzymali się strategii.

W słuchawkach odtwarzacza mp3, niczym zawodnicy z Tour de France, uczestnicy maratonu usłyszą o zbliżających się trudnościach (np. przewężeniach czy podbiegach), dzięki czemu będą mogli lepiej rozłożyć siły. Trener będzie im podawał również sugerowany czas, przebiegnięty dystans i da znać o punktach odżywiania. - Przed Tobą ostry zakręt w lewo w ul. Ossolińskich. Uważaj na Krakowskim Przedmieściu wbiegniesz na kostkę brukową! - zakrzyknie nam wprost do uszu.

Świadomi tego, jakie cuda potrafi czynić z naszym organizmem muzyka, pomysłodawcy JIWOK stworzyli mieszankę nagrań dobranych do tempa konkretnego biegacza. Ci, którzy biegają z muzyką wiedzą, że dobra składanka potrafi ponieść w euforii i po prostu dać z siebie więcej. Nagrania proponowane przez JIWOK przeplatają się z uwagami wirtualnego trenera. W dodatku można wybrać jeden z 4 stylów muzycznych, którego będzie się chciało słuchać podczas biegu.

Wsparcie trenera na Maratonie można uzyskać ściągając plik w polskiej lub angielskiej wersji językowej na stronie www.jiwok.pl/maratonwarszawski. Trzeba tylko wybrać swój cel czasowy i ulubiony gatunek muzyczny. Ściągnięcie aplikacji jest darmowe.

Amatorzy biegania z muzyką pewnie nie dadzą się długo przekonywać (no, chyba, że mają swoją ulubioną składankę, z którą nie chcą się rozstawać). Dla wielu uczestników będzie to opcja bardzo ciekawa. Ale warto zastanowić się czy naprawdę chcemy się izolować od kibiców, od współtowarzyszy, ludzi, których można poznać na trasie? Maraton to wyścig wyjątkowy, na którym można zawrzeć ciekawe znajomości, więc jeśli jesteś towarzyski - będziesz pewnie wolał chłonąć atmosferę dookoła bez izolacji.

Zamierzasz wypróbować wirtualnego trenera-przewodnika? Opowiedz nam o swoich wrażeniach na Facebooku.