Nowa generacja zegarków z GPSem

Właśnie pojawiły się w naszym rynku zegarki z GPS-em "nowej generacji". Firma Suunto wypuściła dwa nowe modele: Ambit2 S i Ambit2. Oba kontynuują ideę pierwszego Ambita, stworzonego dla sportowców i podróżników, ale ich funkcje zostały zmienione z myślą o potrzebach użytkowników (np. braku możliwości ładowania baterii co kilka godzin). Niezmienna jest niestety cena - kosmiczna, tak jak technologia tych zegarków.

"Nowa generacja" sprowadza się do kilku zmian, które rzeczywiście poprawiają funkcjonalność zegarków z GPSem. Wersja "2 S" została zmniejszona (zegarek jest lżejszy i cieńszy niż pierwszy Ambit), natomiast do modelu "2" dołożono dodatkowe funkcje i wydłużono pracę baterii aż do 50 godzin przy włączonym GPS.

GPS dla trenujących sportowców

Ambit 2 S zaprojektowano z myślą o sportowcach, którym zależy na wygodnym urządzeniu umożliwiającym trening z pulsometrem. Polecany przede wszystkim biegaczom, rowerzystom, triatlonistom czy uprawiającym różne dyscypliny outdoorowe. Wbudowany GPS umożliwia zmierzenia przyspieszenia, proste nawigowanie i zapis trasy treningu, podczas gdy monitor pracy serca kontroluje trening w odpowiedniej strefie zmęczenia. Pracuje od 8h (przy pomiarze co 1 sekunda) do 25h (pomiar co 60s) w opcji z włączonym GPS-em, lub 15 dni z podstawowymi funkcjami.

Bieganie: bardzo dokładny pomiar prędkości i dystansu dzięki systemowi FusedSpeed?, który pozwala także na pomiar treningu interwałowego oraz automatycznie rozpoznaje okrążenia.

Rower: umożliwia pomiar mocy (ANT+) i jej różnych wartości pomocnych przy szczegółowej analizie treningu. Współpracuje z czujnikiem Bike POD i Cadence POD.

Pływanie: mierzy prędkość w wodzie, dystans, automatyczne interwały, tempo, liczbę i typ pociągnięć ramion podczas pływania oraz czas uwzględniający różne długości basenów. Zegarek uczy się też rozpoznawać Twój styl pływania, co ułatwia potrenignowe analizy.

Trening różnych dysycplin: można łatwo przełączać się między różnymi sportami, co czyni zegarek funkcjonalnym także podczas rajdów przygodowych, podróży czy triatlonu.

Zegarki z GPSem nowej generacji Suunto

GPS dla podróżników, alpinistów i sportowców długodystansowych

Nie zawsze jest tak, że GPS wystarcza na jedną dobę. Są sporty, aktywności górskie czy podróże przez duże "P", gdy potrzebny jest zegarek pancerny i długodystansowy. Dla podejmujących takie wyzwania powstał Ambit2. Nieco cięższy i bardziej masywny od poprzedniej wersji, za to odporny na uderzenia o skały i wytrzymujący na jednej baterii nawet 50h (pomiar co 60 sekund) z włączonym GPS-em. Przy podstawowych funkcjach zegarek pracuje bez ładowania 30 dni.

Ten model zegarka wyposażono w najbardziej potrzebne funkcje outdoorowe, m.in. nawigację po trasie, barometr, wysokościomierz z FusedAltiTM czy kompas 3D, zachowując przy tym wszystkie opcje treningowe z Ambita2 S. Model ma też opcję tzw. track-back, czyli nawigacji powrotnej po śladzie, oraz pozwala mierzyć tzw. prędkość pionową. Tak jak wersja 2S współpracuje także z czujnikami Bike i Cadence POD, używanymi szczególnie przez triathlonistów. A dla ceniących styl przygotowano nawet wersję z szafirowym szkłem koperty.

Nowe modele Ambita testował ekstremalny wspinacz szybkościowy Ueli Stecka podczas bicia rekordu wspinaczki na czas północną ścianą Eigeru.

Darmowe aplikacje do biegania i przewidywania burz

Oba modele Suunto Ambit współpracują z serwisem www.Movescount.com , który umożliwia rejestrowanie wszystkich treningów i aktywności, tworzenie planów treningowych oraz personalizację zegarka. Serwis umożliwia także ściąganie bezpłatnych aplikacji z działu App Zone oraz tworzenie własnych. Pozwalają one min. na przewidywanie i ostrzeganie przed burzami, ocenę czasu ukończenia maratonu czy informacje o dokładnej godzinie wschodu i zachodu słońca.

Funkcjonalność nowych zegarków Suunto rzeczywiście robi wrażenie. Nie inaczej jest także z ich cenami. Ci, którzy chcieliby cieszyć się Ambitem 2, muszą liczyć się z kosztami rzędu 2000-2550 zł (w zależności od wersji). Ambit 2 S natomiast kosztuje 1550-1750 zł.

Copyright © Agora SA