Reebok Sublite Duo [TEST]

Przetestowaliśmy buty Reebok Sublite Duo w wersji damskiej i męskiej. Przeczytaj, w jakich warunkach sprawdzają się najlepiej!

DLA PANÓW

Testowałem te buty dość długo - od końca kwietnia do końca lipca. Z przerwami, gdy wracałem do starych wysłużonych asic'ów lub górskich dynafitów. Zaczynałem więc w chłodzie, a kończyłem testy w upalne dni. W temperaturach od 10 do 26 stopni na plusie buty sprawdzały się bardzo dobrze. Razem pokonaliśmy ok. 150 km. Uczciwie powiem, że mogę biegać dalej. A buty? Wygląda, że też mogą.

Producent pisze, że to lekkie obuwie stworzono na bazie technologii pianki o podwójnej gęstości SubLite foam, która zapewnia wygodę, doskonały kontakt z podłożem i trwałość, bez kompromisów dotyczących stabilności stawianej stopy. Podeszwa środkowa z pianki o gęstości podwójnej SubLite foam ma warstwę bardziej miękkiej pianki umieszczonej bezpośrednio pod stopą, zapewniając komfort. Warstwa twardszej pianki jest zaś bliżej podłoża, gwarantując lepszy kontakt z nawierzchnią i trwałość. Dzięki technologii 3DExoFilm zastosowanej w bezszwowej cholewce otrzymujemy doskonałe podparcie oraz komfortowe, bezpieczne dopasowanie, bez ryzyka otarć.

Co ja na ten opis?

Biegając po asfalcie i równych szutrowych ścieżkach parkowych mogę potwierdzić rekomendację producenta. But trzyma się stabilnie, poprzeczny bieżnik pozwala na bezpoślizgowe odbicie, nawet w momencie mocnego przyspieszenia.  Komfort podeszwy powoduje, że tylko wyjątkowo „złośliwie” pokrawędziowane kamienie można wyczuć pod piętą.

Na stopie nie pojawiły się żadne odciski, bąble itp. Komfort nie zmniejszył się po kilkudziesięciu kilometrach. Nawet moja lewa, pokiereszowana operacjami pięta miała się cały czas bardzo dobrze.

Uczucie luksusu troszkę się zmniejszało, gdy wbiegałem na teren nierówny, korzenie, kretowiska, itp. Miałem w takich momentach wrażenie, że musze jednak troszkę koncentrować  uwagę na tym, gdzie stawiam nogę. Moje wysłużone asic'sy z rozlaną lekko poza obrys stopy podeszwą dawały mi ciut więcej luzu niż reeboki.

Nie zdecydowałem się więc na test tych butów na ekstremalnych ścieżkach górskich, bo w końcu nie do tego są przeznaczone.

Po 150 km i kilku miesiącach niebiesko-czarne (z różowymi wykończeniami) buty nadal wyglądają świeżo, co trzeba im zapisać na plus. Co do designu, to zawsze sprawa gustu i każdy kieruje się własnymi upodobaniami, a dla mnie jest to pierwsza kwestia z jakiej łatwo rezygnuję,  gdy jakość i cena są ok. Dlatego, choć buty nie zachwyciły mnie wyglądem, bo nie ma w nich ani odlotu, ani finezji, czy drapieżności, to polecam je bez wahania.

Podsumowując, patrząc na jakość wykonania, zachowanie w terenie i odporność na zużycie oraz cenę (sugerowana ok. 300 zł), Sublite Duo to idealny but do treningów na wiosnę i jesień. Zarówno na trasach asfaltowych, chodnikach jak i - mimo moich delikatnych uwag - również na ścieżkach leśnych i parkowych.

Mam wrażenie, że dla osób walczących na zawodach o każdą sekundę ten but ma za mało dynamiki, podeszwa nie oddaje włożonej w odbicie siły. Nie jest on też wyżyłowany wagowo, co na dłuższych trasach ma zawsze znaczenie.

Dla zawodników wyluzowanych, którzy nie przejmują się straconymi 10 sekundami, to but nadający się również do startów.

Model: Reebok Sublite Duo Run
Kolor niebieski/czarny/biały
Waga: 262 g
Kategoria: neutralne
Rozmiar: 43
Oceniał: Wojciech Fusek

 

Sublite Duo

DLA PAŃ

Gdy wyjęłam Sublite Duo z pudełka, design mnie rozczarował. Klasyczne, konserwatywne w formule, zero finezji. Ale jest to jedyny tak mocno sformułowany zarzut wobec tego buta.

Razem pokonaliśmy niewiele, bo co najwyżej 70 km. I od razu powiem, że mogę biegać dalej, nie zraziły mnie niczym. A materiał, choć w formie niezbyt finezyjny, to w praktyce bardzo wytrzymały i odporny na brudzenie. But nadal wygląda świeżo, przyjemnie, tak zewnętrznie jak i w środku

Jak na moje potrzeby but jest lekki, wygodny, daje fajny kontakt z ziemią, stopa nie wykrzywia się za bardzo na nierównościach, nie ślizga po asfalcie. Jak przeczytałam w opisie producenta „podeszwa środkowa z pianki o gęstości podwójnej SubLite foam ma warstwę bardziej miękkiej pianki umieszczonej bezpośrednio pod stopą, zapewniając komfort”. I faktycznie ten komfort jest wyczuwalny.  Dzięki technologii 3DExoFilm zastosowanej w bezszwowej cholewce otrzymujemy, wygodne i bezpieczne dopasowanie, bez ryzyka otarć.

Po żadnym z biegów nie miałam kłopotów z bąblami, otarciami. To ważne, bo nie każdy but biegowy, czy górski dawał mi w przeszłości taki komfort. To na pewno nie jest but do długich wybiegów terenowych, po nie ubitej czy mocno zmieniającej się nawierzchni. Daje się odczuć różnicę w trzymaniu stopy i komforcie stawiania nogi. Ale nie jest to dyskwalifikujące.

Na podsumowanie: jakość 6, komfort w terenie 4,5, komfort na twardych ścieżkach 5. Cena adekwatna (sugerowana ok. 290 zł). Sublite Duo to dobre obuwie dla amatora biegania rekreacyjnego.

Model: Reebok Sublite Duo
Kolor: bordowo-różowy
Waga: 230 g
Kategoria: neutralne
Rozmiar: 39
Oceniała: Anna Smaga

 

Zdjęcie Buty sportowe do biegania, SubLite Duo Flow REEBOK (324458025) Zdjęcie REEBOK SUBLITE DUO BLUENAVY SUBLITE DUO J96060
Reebok Sublite Duo damskie
Reebok Sublite Duo męskie
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info