Muzyka do biegania. 8 motywujących przebojów, które dodają sił [Muzyka Motywująca]

Bieganie z słuchawkami i smartfonem? Dla wielu to nie do pomyślenia, dla innych nieodłączny element każdego treningu. Jeśli o mnie chodzi, to wszystko zależy od nastroju, ale przyznaję się, że najczęściej po rozgrzewce, wciskam "play". Oto subiektywna lista muzycznych przebojów do biegania.

Jak biegają początkujący, a jak - najlepsi biegacze świata? Przeczytaj w książkach >>

W czasie zawodów rzadko słucham muzyki. Po pierwsze uważam, że nie ma lepszej motywacji od kibiców i najbliższych, którzy dopingują na trasie, a po drugie najbardziej lubię wsłuchiwać się we własny oddech.

Inna sprawa, że dobra nuta czasami może ponieść do tego stopnia, że... traci się kontakt z rzeczywistością. Przykład? Jeden z moich znajomych podczas maratonu w Łodzi tak zawzięcie słuchał swojej playlisty, że zamiast pobiec na 42,195 km, w muzycznym amoku zboczył z trasy i popędził z biegaczami na 10 km. Kiedy zdezorientowany - po godzinie - wbiegł do mety w Atlas Arenie, wtedy zdjął słuchawki i krótko mówiąc... było po zawodach. Dlatego podobnie jak z samochodową nawigacją. Zawsze warto patrzeć na znaki.

SPRAWDŹ CZEGO SŁUCHAJĄ POLSCY BIEGACZE >>

Własna playlista z ulubionymi kawałkami jest dodatkowym bodźcem i doskonałym umilaczem czasu, szczególnie przy długich wybieganiach.

Utworów, które dodają "kopa" jest cała masa. I to nie tylko dotyczy biegania. Pamiętam, jak Jerzy Dudek, były wybitny bramkarz, przed słynnym finałem Ligi Mistrzów Liverpool - AC Milan, mobilizował się przy kawałku "Damy radę" WWO.

Moją muzyką z serii "the best", dzięki której kilometry zamieniają się w metry, jest ścieżka dźwiękowa z ulubionego filmu "Rocky".

Nie wiem, jak Wy, ale gdy ja słyszę fanfary rozpoczynające utwór "Gonna Fly Now" lub "Going The Distance", to wtedy nie ma, że boli. Odzyskuję siły i pędzę dalej.

Pozostajemy w filmowym klimacie i z superpozytywnym kawałkiem z Forresta Gumpa. Run Forrest, Run!

Wprawdzie to piosenka z ubiegłorocznego mundialu w Brazylii, ale to wciąż dobra propozycja, szczególnie na letnie treningi.

W biegowej liście przebojów nie mogło zabraknąć Pharella Williamsa z jego hitowym "Happy". W wielu miastach powstały promocyjne teledyski do tego utworu. Biegową wersję możecie obejrzeć TUTAJ.Chcesz mieć seksowne ciało? Chcesz mieć Bugatti albo Maserati? Musisz na to zapracować... Oto motywacyjne przesłanie od Britney Spears

Kolejna - choć już 25 letnia - potężna dawka energii. I od razu nogi zaczynają szybciej przebierać!

Może nie za często, ale raz na jakiś czas warto sobie puścić ten utwór, a co! Można go też odpalić na zawodach, a najlepiej kilometr przed metą. Z pewnością będzie to najszybszy finisz w Waszym wykonaniu!

To była subiektywna lista biegowych przebojów, ale z pewnością każdy z Was ma swoje ulubione piosenki. Czekam na Wasze muzyczne propozycje. Pochwalcie się w komentarzach przy jakich utworach najbardziej lubicie biegać.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega