Usain Bolt "Szybszy niż błyskawica" [ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI]

Nieważne, czy znasz się na lekkiej atletyce. Nieważne nawet, czy znasz się na sporcie - najprawdopodobniej i tak znasz Usaina Bolta. Najszybszy człowiek w historii podbił serca ludzi na całym świecie nie tylko swym talentem i spektakularnymi wynikami, ale i żywiołową osobowością. 13 sierpnia nakładem wydawnictwa Bukowy Las w Polsce ukaże się pierwsza autobiografia jamajskiego sprintera, pt. "Szybszy niż błyskawica.

spisbiegaczy-640x400

Od początku kariery przyciąga uwagę mediów, a jego styl bycia prowokuje krzykliwe nagłówki prasowe równie często, co jego sukcesy na bieżni, czyniąc go największą sportową gwiazdą naszych czasów.

W pierwszej pełnej autobiografii Usain opowiada o swym życiu, począwszy od skromnych początków na Jamajce, przez międzynarodowy rozgłos, jaki zdobył w Pekinie, aż po wyżyny sławy, które osiągnął, zachwycając wszystkich na igrzyskach w Londynie. Ujawnia, jak naprawdę wygląda droga, która wiedzie do olimpijskich laurów i mówi o przeszkodach, które musiał na niej pokonać.

a

"Żyję dla tych wielkich chwil. One są moim życiem. Kiedy tylko mam przed sobą arenę, wyścig, wyzwanie - coś we mnie wstępuje. Prostuję się i szybciej się poruszam. Wchodzę na scenę i rozpoczynam występ

Wygrywam zawody i biję rekordy od czasu, gdy miałem 15 lat, ale każdy sukces ma swoją cenę. Zmagałem się z poważnymi kontuzjami, cudem przeżyłem wypadek samochodowy i musiałem się nauczyć, jak sobie radzić ze sławą. Kiedy stawka jest wysoka, potrafię dać z siebie wiele. Zdobyłem sześć złotych medali olimpijskich i osiem razy wygrałem w mistrzostwach świata. Sprostałem wszystkim wyzwaniom i stałem się znany jako najszybszy człowiek na Ziemi. Oto moja historia" - pisze Usain Bolt

Zdjęcie Szybszy niż błyskawica. Autobiografia
Szybszy niż błyskawica. Autobiografia
    0 opinii