"Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie". Książka o tym, jak biegać lepiej

"Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie" - to poradnik Erika Ortona, słynnego trenera z bestsellerowych "Urodzonych biegaczy".

a

"Każdy z nas może wykorzystać potencjał, jaki drzemie w jego ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i inny sposób myślenia" - przekonuje o tym Eric Orton, wybitny trener znany z bestsellera "Urodzeni biegacze" Christophera McDougalla, z którym wziął udział w jednym z najcięższych ultramaratonów na świecie, 80-kilometrowym wyścigu w sławnym meksykańskim Miedzianym Kanionie.

Metoda, jaką opracował, jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń, przemyśleń i poszukiwań optymalnej techniki biegania: najlepszej, najzdrowszej i najbardziej naturalnej. Częściowo wzorowana na stylu biegania legendarnego plemienia Indian Tarahumara, poparta została szczegółową naukową analizą, praktyką oraz sukcesami autora jako trenera i zawodnika. Orton w przystępny sposób krok po kroku wyjaśnia i pokazuje, jak można osiągnąć to, co wcześniej wielu biegaczom wydawało się niemożliwe.

Wydaje się jasne, że w bieganiu liczą się takie rzeczy jak kondycja fizyczna, regularne treningi, motywacja. Najważniejsza jest jednak świadomość. Właśnie ta zasada leży u podstaw metody Ortona. Biegacz musi być w pełni świadomy swojego biegania. Musi wyczuwać, jak porusza się jego ciało, jak pracują jego mięśnie, jaką przyjmuje postawę. Musi być świadomy każdego swojego ruchu.

Cel jest jeden - lepiej biegać

- U sportowca najważniejsza jest świadomość. Ta prosta fraza jest sednem mojego programu treningowego. Przez to stwierdzenie rozumiem to, że bycie sportowcem oznacza zdawanie sobie sprawy ze swojej formy i techniki, z tego, w jaki sposób porusza się nasze ciało, do jakiego wysiłku jesteśmy zdolni i w jaki sposób oddychamy, czy zwracamy uwagę, jak się odżywiamy (bądź nie zastanawiamy się nad tym), a także, co najważniejsze, zdanie sobie sprawy z tego, co myślimy (i co w tym myśleniu pomijamy). Niby proste, ale czy przez biegaczy praktykowane? - mówi Eric Orton.

I dodaje: - Poradnik adresowany jest zarówno do początkujących, jak i wytrawnych biegaczy - na różnym poziomie zaawansowania. Dzięki jego lekturze czytelnik na nowo pozna i poczuje swoje ciało. Cel jest jeden - lepiej biegać. Twoje ciało podąża za umysłem, a umysł powinien podążać za marzeniem - kończy.

O autorze:

Eric Orton pracował jako dyrektor wydziału fitnessu w Ośrodku Nauk Medycznych przy Uniwersytecie Kolorado. Obecnie jest trenerem sportów wyczynowych, szkoli zarówno biegaczy amatorów, jak i światową czołówkę ultramaratończyków.

Dane wydawnicze:

Tytuł: "Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie"

Autor: Eric Orton

Tłumaczenie: Magdalena Grala-Kowalska

Wydawnictwo Burda Książki Warszawa, 2014

Liczba stron: 224 | ISBN 978-83-7778-770-0 | Cena det.: 39,90 zł

Data permiery: 10 września 2014