Nike Air Max 2015 - kosmiczne buty do biegania

Kiedy blisko 30 lat temu Nike zaprezentował Air Max 1 czyli pierwszy model z widoczną poduszką gazową Nike Air, nikt nie myślał, że ten produkt tak zrewolucjonizuje rynek. Każda kolejna edycja serii przesuwały granice sztuki projektowej, ponieważ zawsze otrzymywaliśmy wyróżniający się but z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Najnowsza odsłona - Air Max 2015 - wyposażona została w całkowicie nową cholewkę, która dopasowuje się do stopy w ruchu. Jest ona dopełnieniem poduszki Max Air, chroniącej stopę na jej całej długości.

Priorytetem w pracach zespołu projektowego Nike było zapewnienie miękkiej i sprężystej amortyzacji oraz idealnego dopasowania buta do stopy. W tym celu stworzono cholewkę wykonaną ze specjalnej, ultralekkiej siateczki. Dzięki temu zabiegowi AM 2015 jest lżejszy od swego poprzednika i waży zaledwie ok. 306 g w przypadku damskiego rozmiaru 8 i ok. 366 g dla rozmiaru męskiego 10.

Nike Air Max 2015

nike.com

Bez ograniczeń

Nowoczesna cholewka AM 2015 daje biegaczom elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu. Dzięki stworzeniu cholewki z syntetycznej siateczki, udało się zredukować ilość szwów do minimum. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie wsparcia, przy jednoczesnej lekkości i wentylacji.

Włókna siatki mają zróżnicowaną gęstość splotu co pozwoliło na strategiczne rozmieszczenie stref stabilizujących i wentylacji. Poza tym cholewkę uzupełniono o system lin Nike Flywire, która dodatkowo stabilizuje i okala stopę. Miękki zapiętek buta zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta, a także zapewnia poczucie komfortu podczas treningu.

Raport Polska Biega - Narodowy Spis Biegaczy 2014

Maksimum amortyzacji

Poduszki Max Air są skonstruowane cylindrycznie, co daje świetną elastyczność podeszwy przy zachowaniu odpowiedniej amortyzacji na całej długości stopy. Rowkowanie podeszwy pozwala płynnie przejeść od momentu kontaktu z podłożem, aż do wybicia z palców. Dzięki wykorzystaniu waflowego bieżnika buty charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością. Całość konstrukcji podeszwy dopełnia pianka Cushlon co gwarantuje płynny i pewny krok.

Nike Air Max 2015

nike.com

Air Max 2015 dostępny jest sześciu wariantach kolorystycznych w salonach Nike na terenie Polski, a także na Nike.com oraz platformie NikeiD.

Motivato

Zdjęcie NIKE AIR MAX RUN LITE 4 554904 005 Zdjęcie Nike Performance AIR MAX 2015 Obuwie do biegania (N1243A0DN-K11) Zdjęcie Nike Performance NIKE AIR MAX 2015 Obuwie do biegania (N1241A0C9-Q12)
NIKE AIR MAX 2015 męskie Nike AIR MAX 2015 dziecięce
Nike NIKE AIR MAX 2015 damskie
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info