"Paul Tergat. Biegaj z mistrzem" - historia kenijskiego mistrza

Nakładem wydawnictwa Helion w marce Septem ukazała się książka Jürga Wirza pt. Paul Tergat. Biegaj z mistrzem. To opowieść o kenijskim lekkoatlecie, dwukrotnym srebrnym medaliście olimpijskim i wicemistrzu świata.

Paul Tergat dorastał w biedzie, w kenijskiej wiosce wraz z szesnaściorgiem rodzeństwa. Miał talent i niezwykłego ducha walki. Dzięki pasji i wytrwałości osiągnął ogromny sukces. Dziś jest sławnym sportowcem, wielokrotnym mistrzem i rekordzistą świata na różnych dystansach. Książka Paul Tergat. Biegaj z mistrzem to nie tylko opowieści o jego sekretach, zwycięstwach i porażkach, inspirujące historie o jego rodzinie i działalności charytatywnej, to również poradnik dla osób pragnących bić swoje rekordy i tych, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z bieganiem.

Czytelnicy dowiedzą się z tej publikacji m.in. jak zacząć od zera i po 12 tygodniach biegać 30 minut bez przerwy, jak wygląda dzień Paula Tergata. Znajdą tu porady dla początkujących i wskazówki dotyczące pierwszych zawodów. Dowiedzą się, czym różnią się przygotowania do maratonu od przygotowań do półmaratonu czy biegu przełajowego, a także poznają mądre sposoby zwiększania wytrzymałości organizmu, wskazówki dotyczące diety, snu oraz plany treningowe Paula Tergata. Książka dostępna jest na stronie wydawcy również w wersji ebook.

Paul Tergat - kenijski lekkoatleta, dwukrotny srebrny medalista olimpijski oraz wicemistrz świata w biegu na dystansie 10 000 m. Odnosi sukcesy także w półmaratonach i biegach przełajowych. W 2003 roku ustanowił rekord świata podczas maratonu w Berlinie.

Jürg Wirz - przyjaciel Paula Tergata, autor książek o lekkoatletach kenijskich.