Poznań Maraton i szczęśliwa trzynastka - 14 października

Już w najbliższą niedzielę, 14 października, maraton w Poznaniu odbędzie się po raz 13. Pobiegniemy nową trasą, na jednej pętli. Na liście startowej jest już ponad 5800 nazwisk. W maratoński weekend odbędą się również biegi i imprezy towarzyszące - dla dzieciaków, XXX Bieg Przemysła na 10,7 km oraz XII Bieg Maltański na 5,3 km. Zobacz mapę trasy i sprawdź co będzie się działo w Poznaniu.

Maraton w Poznaniu w ciągu 13 edycji stał się największym pod względem frekwencji biegiem na tym dystansie w Polsce. W tym roku przebił go maraton warszawski, ale do końca zapisów zostało jeszcze kilka dni. W ubiegłym roku linię mety w Poznaniu przecięło 4630 biegaczy. Sprzyjająca pogoda i niezbyt wymagająca trasa biegu bez znaczących podbiegów czynią maraton w Poznaniu bardzo przyjaznym biegiem, na którym panują dobre warunki do bicia rekordów życiowych. W tym roku organizatorzy przyszykowali nową trasę, która utworzy jedną pętlę. Jak co roku będzie posiada atest (AIMS, IAAF).

13. Poznań Maraton
12. Poznań Maraton. Fot. Marek Zakrzewski

Start

14 października 2012 roku o godzinie 9.
Meta
Poznań - Międzynarodowe Targi Poznańskie

Co znajdzie się w pakiecie?

  • numer startowy + agrafki
  • numer na worek do szatni
  • gąbka
  • worek na odzież do szatni - przechowalni
  • napoje na trasie i mecie
  • koszulka biegową (techniczna)

Pakiety startowe wydawane będą w Biurze Maratonu:
Międzynarodowe Targi Poznańskie - hala nr 15,
ul. Głogowska 14
w dniach:
piątek, 12 października w godzinach 9.00 - 21.00
sobotę, 13 października w godzinach 9.00 - 21.00

12. Poznań Maraton
Fot. Krzysztof Kaczyński

Garść informacji:

  • Limit uczestników 7000.
  • Odbiór pakietów startowych: na podstawie karty startowej (organizator prześle ją do każdego mailem). Należy ją wydrukować, podpisać zamieszczoną na niej zgodę startu na własna odpowiedzialność i zabrać ze sobą w celu weryfikacji. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu startowego, wystarczy że przekaże kartę osobie, która odbiera pakiet za niego.
  • Bieg będą prowadzić pacemakerzy oznaczeni specjalnymi koszulkami i kolorowymi balonikami, na wyniki: 3:00, 3:15, 3:30, 3:45, 4:00, 4:15, 4:30.
  • Bezpłatny nocleg (13/14 października) przygotowano w Hali Arena, Wyspiańskiego 33. Hala będzie otwarta od godziny 19.

Nagroda specjalna

Wśród wszystkich biegaczy, którzy ukończą maraton i którzy odpowiedzą na pytanie konkursowe, zostanie rozlosowany samochód osobowy Volvo V40. Kupon konkursowy znajdować się będzie przy numerze startowym. Należy go oderwać odpowiedzieć na pytanie i wrzucić do urny znajdującej się w Biurze Maratonu.

12. Poznań maraton
Fot. Areofoto - Kaczmarczyk

Scott Jurek gościem maratonu

Gościem specjalnym 13. Poznań Maratonu będzie ultramaratończyk - Scott Jurek. Lista jego osiągnięć jest tak długa, jak spis aktorów, którzy przewinęli się przez tasiemcowaty serial "Moda na Sukces". Wygrał chyba wszystkie najważniejsze imprezy ultra na świecie. Zwyciężał m.in. na trasie 246 km Spartathlonu, w 100-milowym Hardrock, w Badwater Ultramarathon, w Miwok 100 oraz w Western States Endurance Run, który wygrywał siedem razy z rzędu. W 2010 r. ustanowił rekord Stanów Zjednoczonych w biegu 24-godzinnym przebiegając 266,6 km. Jest jednym z głównych bohaterów książki Chrissa McDougalla "Urodzeni biegacze". W tym roku na polskim rynku pojawiła się jego książka, w której opowiada historię swojego życia, przeplatając ją ciekawymi propozycjami kulinarnymi z kuchni wegańskiej.

Spotkanie odbędzie się 13 października (sobota) od godziny 19.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Hol Wschodni - Sala Niebieska.

Zobacz trasę 13. Poznań Maratonu

Dołącz do nas na Facebooku.