"Byledobiec" w natarciu

Jaki jest przepis na sukces w biegach przełajowych? Wystarczy "byledobiec". W drugiej rundzie EkoMaratonu zawodniczki i zawodnicy grupy biegowej Byledobiec Anin zajęli prawie całe "pudło"

Pogoda dopisała uczestnikom drugiej rundy zawodów w biegach przełajowych, które odbyły się w niedzielę 7 lutego.

W porównaniu z zawodami sprzed dwóch tygodni, pogoda w niedzielę, 7 lutego, była znakomita do biegania. Lekki mróz, dużo słońca i szeroka, ubita trasa biegowa. Prawie setka biegaczy stanęła na starcie drugiej rundy Toyota EkoMaratonu na Targówku. Zdecydowanie wygrał Sylwester Kuśmierz przed Robertem Celińskim, obaj z grupy Byledobiec Anin. Trzeci był Ryszard Piwko, reprezentujący Ścieżkę Biegową Park Leśny Bródno.

Grupa Byledobiec Anin dominowała również wśród kobiet: pierwsze miejsce zajęła Anna Świerczek, drugie - Anna Pawłowska-Pojawa. Za nimi Marzena Opowicz z KB Gymnasion, zwyciężczyni poprzedniej rundy.

- Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród kobiet - mówi Michał Horodeński, jeden z organizatorów EkoMaratonu - w czołówce klasyfikacji generalnej po dwóch rundach są trzy szybkie i silne zawodniczki. Różnice pomiędzy nimi liczą się w sekundach. Jeśli wszystkie wystartują za dwa tygodnie, to będzie pasjonująca rywalizacja.

W ramach opłaty startowej przynosili zużyte puszki aluminiowe. Zebrano ponad 1000 puszek.

Wszystkie biegi rozgrywane są w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku, w godzinach 11:00 - 13:00. Biuro zawodów jest czynne od 09:30. Kolejne rundy odbędą się 21 lutego i 7 marca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ToyotaEkoMaraton

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym społeczności, w których działają na co dzień. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa - Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.