EkoMaratończycy w Monako

Zwycięzcy cyklu zawodów w biegach przełajowych, Toyota EkoMaraton, wrócili z zawodów biegowych rozgrywanych w Księstwie Monako. Zwycięzca polskich eliminacji, Sylwester Kuśmierz, zajął bardzo dobre 12. miejsce w biegu na dystansie 10 km.
Dwoje zwycięzców Toyota EkoMaratonu: Sylwester Kuśmierz i Marzena Opowicz oraz dwójka szczęśliwie wylosowanych: Joanna Niedźwiedzka i Grzegorz Rybkowski, wzięli udział w zawodach rozgrywanych w Monako w pierwszy dzień wiosny. Polską grupę prowadziła dziennikarka TVP2, Beata Sadowska, biegaczka promująca ekologiczny styl życia. Polscy zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się w zawodach. Największy sukces odniósł Sylwester Kuśmierz, który startował na dystansie 10 km.

- To był niesamowity start - zachwyca się Stefan Stefański, jeden z organizatorów EkoMaratonu i twórca idei ekobiegów - Wspaniałe miasto, trasa, po której pędzą zawodnicy formuły 1, bardzo fajna atmosfera.

W półmaratonie wystartowali: Marzena Opowicz (z czasem 01:42:49 była najszybszą Polką i piątą kobieta w swojej kategorii wiekowej). Bardzo dobrze pobiegł Stefan Stefański - z czasem 01:25:06 zajął 37. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyjazd do Monako był finałem dwumiesięcznej akcji ekobiegania. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejne biegi w kwietniu, maju i czerwcu.

- Ekologia nam się opłaca - podkreśla Stefan Stefański - A dla biegaczy mamy dodatkowe bonusy - bezpłatny udział w ciekawych imprezach i w miarę naszych możliwości - atrakcyjne nagrody. Zgodnie z naszym hasłem "razem sprzątamy, razem biegamy".

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym lokalnej społeczności. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa - Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

Przydatne linki:
* Zarejestruj bieg
* Gdzie pobiec?
* Poradnik organizatora
* Regulamin