Polska Biega 2012: Pogoda dla biegaczy

Po deszczowym i chłodnym środku tygodnia czeka nas poprawa pogody. - W całej Polsce warunki do biegania będą sprzyjające - prognozuje Julita Cedzyńska-Ziemba, dyżurny synoptyk Centrum Nadzoru Operacyjnego IMGW.

Już dziś, 18 maja, rusza ósmy weekend Polska Biega 2012.

Julita Cedzyńska-Ziemba:
Polska może biegać. Nigdzie nie będzie padać. W piątek będzie pogodnie, umiarkowane zachmurzenia pojawią się na południowym zachodzie, co oznacza, że słońce nieraz wyjrzy zza chmur. Temperatura korzystna, od 14 stopni na północnym wschodzie, 16 na Pomorzu do nawet 19 na zachodzie. W centrum również ciepło - między 16 a 18 stopni.

Najlepszych warunków do biegania spodziewam się w sobotę, będzie słonecznie, na południowym zachodzie temperatura osiągnie nawet 23 stopnie. W pozostałych częściach kraju będzie wahała się od 17 (Suwalszczyzna) do 22 stopni. Biegaczom nie będzie przeszkadzał również słaby i umiarkowany wiatr.

W niedzielę też będzie ładnie, chociaż od zachodu zacznie nadciągać niż. Jednak pogorszenie pogody będzie odczuwalne dopiero wieczorem. W ciągu dnia słonecznie i ciepło, od 19 do 25 stopni.

Ciśnienie w normie. Znajdziemy się pod wpływem słabego wyżu, co w połączeniu ze słońcem jest bardzo korzystne dla naszego samopoczucia.

Miłego biegania!

Zobacz jaka będzie pogoda, wejdź na pogoda.gazeta.pl

Dołącz do nas na Facebooku.