Zaczęło się

W piątek, trzynastego włączyliśmy moduł do rejestracji biegów organizowanych w całym kraju przez naszych Przyjaciół. Ruszył też zrewitalizowany portal www.polskabiega.pl.
Rewitalizacja przyda się zresztą nam wszystkim: po zimie (niekończącej się, niestety) jesteśmy trochę przybledli i zmęczeni zamknięciem w czterech ścianach. Ci, którzy trenują przez okrągły rok, niezależnie od pogody i poranno-wieczornych ciemności, zasługują na największy podziw. Reszta, tak jak ja, czeka na powiew prawdziwej wiosny i na konkretny sygnał, że sezon biegowy się rozpoczął i nie można pozostać w tyle.

Oto i sygnał: rozpoczęliśmy przygotowania do rozbieganego weekendu. Zapraszamy wszystkich, naprawdę wszystkich: możesz pobiec, możesz kibicować, możesz kogoś trenować lub zaangażować się w organizację imprezy biegowej.

Wraz z Piotrem Pacewiczem, Tomaszem Lisem, Robertem Korzeniowskim i całym zespołem Polska Biega zapewniam: będzie fajnie.

Uwaga! Dla przedstawicieli dziesięciu szkół, których nie trzeba o tym przekonywać i które jako pierwsze zarejestrują bieg na www.polskabiega.pl, mamy po 30 egzemplarzy przydatnych dzienniczków treningu "Biegajmy dla zdrowia" wydanych przez TKKF. Wyślemy je jak najszybciej - tak żebyście dzięki nim mogli przygotowywać się do akcji Polska Biega.

Do majowego weekendu Polska Biega na łamach "Gazety" będziemy pisać o tym, jak bieganie działa na nasz organizm, jak trenują wyczynowcy i jak wyglądają poważne imprezy biegowe. Znawcy tematu będą doradzać, jak przygotować się do startu, dbać o kondycję, dobrać odpowiednie ubranie i buty i jak organizować grupy kibiców. Wspierać nas będą dziennikarze TVP Sport, a także Program 1 Polskiego Radia - co piątek w "Czterech porach roku" usłyszymy o akcji Polska Biega i o bieganiu w ogóle.