Polska pobiegnie 7-9 maja

Już za 14 tygodni wielkie bicie rekordu rozbiegania Polski! W zeszłym roku w akcji Polska Biega wzięło udział ok. 95 tys. osób. Ile będzie nas w tym roku?
Przypominamy: w tym roku rozbiegany weekend jest dłuższy niż w pięciu dotychczasowych edycjach: trwa od piątku, 7 maja do niedzieli, 9 maja. W tych dniach w całej Polsce będzie można wystartować w zawodach biegowych. Wszystko dzięki ludziom i instytucjom, którym zależy na promowaniu sportu i które podejmą się zorganizowania imprezy biegowej na swoim terenie.

W piątej edycji Polska Biega w 544 biegach wzięło udział ok. 95 tys. Polaków. Najwięcej biegów odbyło się w woj. wielkopolskim (60), mazowieckim (56) i śląskim (55). Najwięcej osób na linii startu zameldowało się w Wałbrzychu (1336 uczestników), w Wyszkowie na Mazowszu (1213), w Grajewie (woj.podlaskie) (969) i w Szczecinie (879).

Teraz na pewno będzie nas więcej. Zwłaszcza, że do organizowania biegów zapraszamy nie tylko samorządy lokalne, szkoły i kluby sportowe, ale też domy dziecka, zakłady karne i poprawcze, straż pożarną, firmy, różnego rodzaju organizacje i nieformalne grupy biegaczy.Pobiec może każdy, niezależnie od wieku, światopoglądu, płci i wytrenowania. Nie musisz się specjalnie rejestrować; za dwa miesiące marca ruszy na www.polskabiega.pl podstrona do rejestrowania biegów - wystarczy, że znajdziesz tam imprezę biegową w okolicy i przeczytasz zamieszczone informacje.

Zachęcamy również Polonię: dołączcie do nas! Biegajcie 7-9 maja, gdziekolwiek mieszkacie.Jeśli macie pytania, piszcie na adres: polskabiega@agora.pl

Do Waszej dyspozycji jest nasz niezmordowany trener - Wojtek Staszewski z "Gazety Wyborczej", Ewa Witek-Piotrowska, fizjoterapeutka, która doradza wszystkim kontuzjowanym oraz cały zespół obsługujący akcję Polska Biega. My wszyscy też biegamy!