Polska biegnie już po raz siódmy!

Biegowego pospolitego ruszenia, czyli Weekendu Polska Biega odsłona siódma. Nie macie planów na najbliższy weekend? Pobiegnijcie z nami - zaraźcie się wirusem biegania!

W sześciu poprzednich edycjach Weekendu Polska Biega zorganizowaliście (z naszą niewielką pomocą) aż 2411 biegów. W sumie pobiegło w nich prawie 400 tysięcy osób. Rosnąca popularność biegania nie podlega dyskusji. Z roku na rok biegaczy i biegaczek przybywa. W 2010 roku ustanowiliśmy nie lada rekord - 611 zarejestrowanych biegów i ponad 102 tysiące uczestników!

Organizatorzy!

Rekordy są jednak po to, by je bić, co - mamy nadzieję - uczynimy już w najbliższy weekend. Od 13 do 15 maja całą Polskę ogarnie biegowe szaleństwo - a biegowych punktów na naszej "polskobiegowej" mapie ciągle przybywa. Chcesz zostać organizatorem biegu? To nic trudnego -  rejestracja trwa aż do sobotniego wieczoru.

Co trzeba zrobić?

- zaplanować i przygotować trasę biegu (dystans maksymalny 6 km);
- zarejestrować imprezę, wypełniając specjalny formularz. Bieg pojawi się od razu na biegowej mapie Polski, gdzie spragnieni ruchu biegacze będą szukać możliwości startu 13-15 maja;
- rozpromować imprezę w lokalnych mediach (plakaty, mailing, ogłoszenia parafialne, poczta pantoflowa);
- namówić lokalnego sponsora na nagrody i pamiątkowe gadżety (np. dyplomy) i na napoje dla biegaczy na mecie;
- po Weekendzie Polska Biega zamieścić na naszej stornie www opis zawodów, galerię foto (zdjęcia można dołączyć już także w trakcie trwania Weekendu Polska Biega - szczegóły poniżej)

Biegacze!

Nie macie planów na weekend - pobiegnijcie w jednym z wielu biegów Weekendu Polska Biega. Nie wiecie gdzie pobiec? To żaden problem - na naszej mapie biegów po kliknięciu w interesującą Was imprezę wyświetli się jej opis z jej dokładnymi danymi (miejsce, data, godzina, dystans). jeśli ciągle będziecie mieli pytania - skontaktujcie się z koordynatorem biegu.

Daliście się namówić? Pochwalcie się swoimi zdjęciami ze startu na fotoforum. Stwórzmy "polskobiegową" galerię - wystarczy tylko dodać zdjęcie i oznaczyć je tagiem "weekend_polska_biega"! I tu ważna uwaga - dodając zdjęcie w pole "OPIS" koniecznie napiszcie przy okazji jakiej weekendowej imprezy "polskobiegowej" zostało zrobione!


Dołącz do nas na Facebooku