Weekend Polska Biega: pobiegliście rekordowo [ZDJĘCIA]

Aż 616 biegów zarejestrowaliście na stronie polskabiega.sport.pl! Siódmy Weekend Polska Biega, który wciąż trwa, okazał się lepszy (bo większy) niż zeszłoroczny. W całej Polsce zorganizowaliście dziesiątki "polskobiegowych" imprez. Zobacz zdjęcia z biegów, które odbyły się m.in. w Bytomiu, Poznaniu, Niemcach (woj. lubelskie), Opolu, Gorzowie, Zielonej Górze, Rzeszowie, Warszawie...

Do Gorzowa akcja "Polska Biega" zawitała po raz czwarty. W naszej zabawie - organizowanej przez OSiR i gorzowską AWF - pobiegło ponad 120 osób. Mieli do pokonania dystans 3 km. - Cieszymy się, że coraz więcej osób chce uczestniczyć w tej akcji popularyzującej bieganie. Tu nie ma wyników, jest tylko satysfakcja. A chętnych było tylu, że zabrakło nam koszulek. Za rok zamówimy dwa razy więcej - uśmiechał się Paweł Podkański, jeden z organizatorów.

Pełna relacja z biegu znajduje się TUTAJ.

Tegoroczna akcja Polska Biega w Zielonej Górze była wydarzeniem wybitnie rodzinnym. Robert Jagiełowicz, biegający dyrektor MOSiR-u zaprosił biegaczy na leśną ścieżkę w pobliżu kompleksu sportowego przy ul. Sulechowskiej. Wytyczył 1,5 km trasę, aby bieg mógł ukończyć każdy. Wiedział co robi. Na starcie stawiło się blisko 150 osób, w tym 20 biegaczy z drużyny zielonogórskiej Gazety. Wielu przyprowadziło ze sobą całe rodziny.

Pełna relacja z biegu znajduje się TUTAJ.

Początkujący i ci bardziej zaawansowani, młodzi i starsi - w rzeszowskim biegu po bulwarach, zorganizowanym w ramach akcji "Polska biega" wzięło dzisiaj udział około tysiąca osób.
- To rekordowy wynik - podkreślali organizatorzy sobotniego biegu - pracownicy rzeszowskiego magistratu. Na starcie najwięcej było dzieci i młodzieży. Z samej tylko Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie pojawiło się 45 uczniów. Gimnazjum nr 6 wystawiło 14-osobową reprezentację. Nie zabrakło też firmowych teamów, jak choćby ten w barwach firmy Makro, który w akcji "Polska Biega" uczestniczy od lat.

Pełna relacja z rekordowego Rzeszowa znajduje się TUTAJ.

Niezwykły bieg odbył się też na warszawskim Grochowie. Niezwykły, bo wzięli w nim udział ludzie, którzy nie mogą trenować jak inni... 35 pieczołowicie wyselekcjonowanych z kilkusetosobowej grupy więźniów przebiegło dystans 4 km

Dla żyjących na co dzień na wolności, poubieranych w profesjonalny sprzęt Adidasa, Nike, Reeboka, czy Asicsa, z wypasionymi zegarkami mierzącymi puls, ćwiczących na co dzień w parkach, siłowniach, czy salach gimnastycznych, 4 km to betka. Dla nich to wyzwanie godne maratonu.

Więcej o tym biegu możesz przeczytać TUTAJ.

W Bytomiu biegacze sprawdzili się na różnych dystansach przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Jana Smolenia. Uczniowska rywalizacja miała miejsce także w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach a prawie 500 młodych biegaczek i biegaczy wystartowało w szkole podstawowej nr 2 w Opolu.

Rano 11 amatorów i amatorek biegania (oraz pies) pojawiło się w ramach Weekendu Polska Biega na biegowej trasie dookoła jeziora Malta w Poznaniu.

W Końskich na ponad 2-kilometrową trasę biegu zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich wyruszyło kilkuset uczniów, nauczyciele, a także burmistrz Michał Cichocki i jego zastępca Krzysztof Jasiński. Sygnał do startu wystrzałem z pistoletu dał wicemistrz olimpijski i świata oraz mistrz Europy w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Relację przeczytasz tutaj

Macie zdjęcia z Weekendu Polska Biega 2011? Pochwalcie się nimi na fotoforum. Stwórzmy "polskobiegową" galerię - wystarczy tylko dodać zdjęcie i oznaczyć je tagiem "weekend_polska_biega"! I tu ważna uwaga - dodając zdjęcie w pole "OPIS" koniecznie napiszcie przy okazji jakiej weekendowej imprezy "polskobiegowej" zostało zrobione!

Dołącz do nas na Facebooku