Biegamy razem w pięciu miastach Polski!

W kolejne weekendy o 10 rano trenerzy zapraszają na wspólne bieganie w ramach Polska Biega z Garnierem. Udzielą odpowiedzi na wasze pytania, doradzą wam, podpowiedzą jak poprawiać technikę, jak przygotować sobie plan treningowy, jak uniknąć kontuzji albo gdzie poszukać motywacji.

W zajęciach może wziąć udział każdy bez względu na wiek, płeć, czy umiejętności. Trwające dwie godziny treningi są bezpłatne. Trenerzy dopasowują program zajęć do poziomu ich uczestników.

Przeczytajcie co działo się na treningach w zeszły weekend - opowiadają nasi trenerzy.

POZNAŃ

Artur Kujawiński - prowadzący treningi Polska Biega z Garnierem nad poznańską Maltą uważa ostatnie spotkanie za najlepsze do tej pory. Na Polanie Harcerzy zjawiło się 27 osób, w tym pięciu nowych biegaczy.

07.05.2011 POZNAN . POLSKA BIEGA POZNAN . SOBOTNI PORANEK NA POLANIE HARCERZY PRZY TORZE REGATOWYM MALTA . BIEG W RAMACH TRENINGOW POLSKA BIEGA PROWADZONY PRZEZ INSTRUKTORA ARTUR KUJAWINSKI (N Z KRESKA) ZGROMADZILA PONAD 20 BIEGACZY .  FOT. LUKASZ OGRODOWCZYK / AG SLOWA KLUCZOWE: BIEGAC BIEGACZ BIEGACZE POLSKA BIEGA ROZGRZEWAC ROZGRZEWKA SPORT SPORTOWIEC WYPOCZYNEK

- Wspaniała pogoda i obecność fotografa z Centrali sprawiły, że podczas rozgrzewki wszyscy uczestnicy mieli uśmiech na twarzy. Dodałem kilka nowych elementów do rozgrzewki, aby za każdym razem była trochę inna, ale równie intensywna. Zgodnie z prośbami i chęciami wydłużyliśmy przebiegnięty dystans - mówi Artur.
- Ponieważ pojawiły się nowe osoby postanowiłem, że zrobimy dwie pętle. Najpierw zrobiliśmy 2,5 km (to wersja dla początkujących). Po niej była krótka przerwa i druga pętla dla chętnych. Wybrało się na nią praktycznie 90% uczestników, to było kolejne 5 km. W sumie przebiegliśmy 7,5 km i 0,5 km podczas rozgrzewki. To razem 8 km! Wszyscy, którym udało się przebiec ten dystans byli bardzo zadowoleni.

Artur Kujawiński zaprasza na kolejne sesje treningowe:
Kiedy?
14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06 i 18.06 o godzinie 10
Gdzie?
Na Polanę Harcerzy nad Maltą (przy Pomniku Harcerza).

GDYNIA

Na gdyńskiej Polance Redłowskiej w zeszły weekend zebrało się 17 osób, które trenowały pod okiem Piotra Sucheni.

- Rozpoczęliśmy dokładnie o dziesiątej ćwiczeniami rozgrzewającymi - różnego rodzaju krążeniami, zarówno ramion, jak i bioder, stawów skokowych, kolanowych, tułowia oraz ćwiczeń koordynacyjno-ruchowych, zakończonych chwilą rozciągania - donosi Piotr.
- Po kilkunastu minutach dynamicznej rozgrzewki na twarzach biegaczy pojawiły się rumieńce, a oddechy były przyspieszone, co dało znak, że można zacząć część biegową. Ruszyliśmy żwawo na Bulwar Nadmorski, na którym dzień wcześniej wielu z nas uczestniczyło w Biegu Europejskim na 10 km. Po kilku kilometrach truchtu przez bulwarowy szlak i gdyńska Marinę dobiegliśmy na Skwer Kościuszki. Tam, przy historycznej budce Wojsk Ochrony Pogranicza, w której obecnie mieści się Informacja Turystyczna, przyszedł czas na drugą serię ćwiczeń rozciągających. Bulwarem Nadmorskim powróciliśmy do miejsca zbiórki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Razem pokonaliśmy 6 km. Nawet początkujący biegacze spokojnie mogą sobie poradzić na zajęciach Polska Biega z Garnierem - serdecznie zapraszamy.

08.05.2011  GDYNIA PIOTR SUCHENIA TRENER BIEGANIA ( BIALA BLUZA ) PODCZAS TRENINGU AKCJA POLSKA BIEGA  FOT. KAMIL GOZDAN / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: BIEGANIE POLSKA BIEGA REKREACJA SPORT BIEG

Następne treningi z Piotrem Suchenią odbędą się:
Kiedy?
15.05, 21.05 ,29.05, 5.06, 12.06, 19.06 i 25.06 o godzinie 10
Gdzie?
Na Polance Redłowskiej.

WARSZAWA

Na czwartym z serii treningu w Warszawie pojawiło się 11 osób. Ania Kopiczko zapoznała grupę z różnymi formami interwałów. Powiedziała jak je planować w zależności od celu treningu, a przede wszystkim jak rozpisać i zaplanować ich intensywność i objętość.

- Warszawscy biegacze na własnej skórze mieli możliwość poznania szerokiej gamy ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie, z użyciem taśm thera band  - mówi Ania.
- Na prośbę ćwiczących pokazałam także przykładowe ćwiczenia dla pracowników biurowych na kręgosłup (z naciskiem na odcinek szyjny i lędźwiowy), i przygotowujące do rozpoczęcia treningu biegowego po ośmiu godzinach pracy w pozycji siedzącej".

Anna Kopiczko poprowadzi następne treningi w Warszawie:
Kiedy?
14.05, 21.05, 28.05,  4.06, 11.06 i 18.06 o godzinie 10
Gdzie?
Zbiórka przy bramie głównej Akademii Wychowania Fizycznego u zbiegu ulic Marymonckiej i Alei Zjednoczenia.

KRAKÓW

Przy Skale Papieskiej spotkało się w miniony weekend (7 maja) 21 osób, które wybrały się na wspólny trening na Błonia Krakowskie. Rafał Krzemień - trener krakowskiej ścieżki Polska Biega z Garnienem cieszy się, że pojawiło się kilka nowych twarzy - zwłaszcza, że większość z nich to kobiety.

07.05.2011 KRAKOW , TRENER AKCJI CALA POLSKA BIEGA RAFAL KRZEMIEN (

- Poziom był zróżnicowany,od początkujących do wytrawnych maratończyków,a nawet ultrasów - wspomina Rafał.
- Ale w myśl zasady równaj do najsłabszych, wszyscy razem pobiegliśmy na pętelkę wokół Błoń. Po bieganku uformowaliśmy krąg obok skały i porozciągaliśmy się. Komu było mało dorobił jeszcze kółeczko lub dwa. Trening trwał półtorej godziny. Część z nas udała się potem na Półmaraton Naftowy do Gorlic, ja starowałem w koszulce trenerskiej akcji Polska Biega.


Rafał Krzemień zaprasza na krakowską ścieżkę:
Kiedy?
14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06,18.06 i 25.06 o godzinie 10
Gdzie?
Na Błoniach Krakowskich przy skale Papieskiej.

WROCŁAW

Mariusz Chodor - trener prowadzący zajęcia w ramach Polska Biega z Garnierem w Parku Szczytnickim z żalem donosi nam, że w miniony weekend na treningu nie pojawił się nikt. Czyżby wszyscy biegacze przedłużyli sobie majówkę? Tym, których nie było w tym czasie we Wrocławiu wybaczamy, tych, którym się nie chciało - ganimy, a tych, którzy wstydzili się przyjść na trening - serdecznie zapraszamy. Nie ważne czy biegasz wolno czy szybko, ładnie czy bez gracji, ważne, żebyś się ruszył z domu, odważył i dołączył do nas!


Mariusz Chodor zaprasza:

Kiedy? 14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06 i 18.06 o godzinie 10

Gdzie?
Zbiórka przy wejściu do Parku Szczytnickiego, przy ul. Kochanowskiego na skrzyżowaniu z ul. Różyckiego i ul. Parkową zaraz przy Moście Szczytnickim.

Dołącz do nas na Facebooku