9. PZU Półmaraton Warszawski w pigułce

9. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje 30. marca na Moście Poniatowskiego punktualnie o godzinie 10:00. Zanim staniesz na starcie lub trasie jako kibic, warto zapoznać się z kilkoma informacjami.

Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie otwarte przez dwa dni: 28 marca (piątek) w godz. 12:00-20:00 oraz 29 marca (sobota) - w godz. 10:00-20:00 na Stadionie Narodowym (Galeria, Al. Księcia Poniatowskiego 1). Nie ma możliwości odbioru pakietu startowego w dniu biegu. Pakiet startowy uczestnika może odebrać inna osoba wyłącznie na podstawie podpisanej przez niego karty startowej i kserokopii dowodu osobistego. Co znajdziesz w pakiecie? Numer startowy, agrafki, pamiątkową koszulkę oraz worek na depozyt.

Dojazd na start

W okolicach startu jest bardzo ograniczona liczba miejsc parkingowych. Najwygodniej będzie przyjechać na start na komunikacją miejską. Na podstawie numeru startowego w dniu zawodów biegacze mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską (w I strefie).

Depozyty i przebieralnie

Depozyty i przebieralnie znajdują się na terenie Stadionu, wejście wyłącznie bramą nr 1 (od strony Al. Zielenieckiej). Będą otwarte od godz. 8:00. Wejście do tej strefy będzie możliwe jedynie na podstawie numeru startowego, który będzie też upoważniał do odbioru pozostawionych w depozycie rzeczy.

9. PZU Półmaraton Warszawski w liczbach

Strefy startowe i pomiar czasu

Start półmaratonu został podzielony na strefy. Wejście do strefy odbywa się na podstawie koloru numeru startowego: zaproszeni zawodnicy - niebieski, strefa 1. - czerwony, strefa 2. - żółty, strefa 3. - zielony. Start odbędzie się w dwóch fazach. Na pierwszy strzał startera na trasę wbiegną zawodnicy z niebieskimi, czerwonymi i żółtymi numerami. Kiedy ostatni zawodnik strefy żółtej przekroczy linię startu, rozlegnie się drugi strzał - dla biegaczy z zielonymi numerami startowymi.

Każdy biegacz będzie mógł skorzystać z pomocy pacemakera, czyli osoby prowadzącej uczestników na następujące czasy (netto): 1:20, 1:25, 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:10, 2:20.

Pomiar czasu odbywa się za pomocą elektronicznego chipa przyczepianego do sznurówek buta, który należy oddać przy wyjściu ze strefy mety. Czas mierzony jest w dwóch wariantach: netto (liczony od przebiegnięcia przez linię startu) oraz brutto (liczony od strzału startera). Miejsca w klasyfikacji generalnej podawane będą wg czasów netto i brutto.

Mapa trasy 9. Półmaratonu Warszawskiego

Na trasie

Na trasie będą się znajdować cztery punkty odświeżania. Ok. 5. km - woda, 10. km - woda i izotonik, 13,5 km - woda i banany, 17,5 km - woda i izotonik. Tuż za każdym punktem odświeżania zorganizowane są specjalne strefy, przeznaczone na wyrzucanie kubków. Na trasie obowiązuje zakaz poruszania się na rowerach, rolkach, deskorolkach, innych urządzeniach mechanicznych oraz ze zwierzętami. Niedozwolone jest również korzystanie z kijków typu nordic walking.

Dla kibiców

9. PZU Półmaraton Warszawski to nie lada gratka także dla kibiców. Poza transmisją na żywo w internecie i mnóstwem atrakcji w strefie mety, na trasie biegu zorganizowanych będzie 21 muzycznych punktów kibicowania. Będą bębniarze, cheerleaderki, Dj-e. Ale to jeszcze nie wszystko. Każdy biegacz będzie mógł zorganizować własną grupę dopingującą. Na podstawie zdjęć wykonanych przez kibiców poszczególnych zawodników, 10-osobowa komisja składająca się w całości z biegaczy, którzy pokonają dystans 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego, wybierze grupę, która najbardziej zapadła im w pamięci w czasie biegu. Liczyć się będzie wielkość grupy fanów, ich zaangażowanie, głośność i ogólne wrażenie. Troje biegaczy, którzy zorganizują najlepszy doping zostanie nagrodzonych sprzętem marki adidas.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.