Górski bieg w królewskim mieście - 9. PZU Bieg Trzech Kopców

Myślisz, że prawdziwe górskie bieganie nie jest możliwe w wielkim mieście? Błąd! 9. PZU Bieg Trzech Kopców to szybkie zbiegi, strome podbiegi i emocje rodem z górskich szlaków, a to wszystko w Krakowie, u podnóża Wawelu!

Tegoroczna, dziewiąta już edycja PZU Biegu Trzech Kopców odbędzie się 4 października. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, którego trasa wiedzie przez centrum dużego miasta. Uczestnicy imprezy pokonają 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami - Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Oprócz tytułowych kopców, biegacze będą mieli możliwość zobaczenia licznych atrakcji turystycznych Krakowa (m. in. obwieszonej kłódkami zakochanych kładki im. Ojca Bernatka, Wawelu, zabytkowego klasztoru ss. Norbertanek, czy ogrodu zoologicznego) obok których wiedzie trasa imprezy.

Mapa trasy - kliknij, aby powiększyć

9. PZU Bieg Trzech KopcówAnna Rzemieniec

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie wynoszącym 2,5 godziny. W zeszłym roku bieg ukończyły 2043 osoby, tegoroczny limit zgłoszeń wynosi aż 2 500 osób! Na liście startowej widnieje już ponad 800 nazwisk.

05.10.2014 Krakow . 8 Bieg Trzech Kopcow , zawodnicy wystartowali z Kopca Krakusa i pobiegli przez Kopiec Kosciuszki na Kopiec Pilsudskiego . Fot. Michal Lepecki / Agencja Gazeta    SLOWA KLUCZOWE: bieg biegacz biegania zdrowie sport kopiecMICHAŁ ŁEPECKI

"Na metę dotarłam zmordowana jak nigdy. Mimo to, pod względem widokowym, pod względem dopingu i pod względem organizacji był to najfajniejszy z biegów w jakich brałam udział do tej pory." - przeczytaj relację naszej blogerki z ubiegłorocznej edycji Biegu Trzech Kopców!

Zapisy na 9. PZU Bieg Trzech Kopców są już dostępne i potrwają do końca września.

Bieg Trzech Kopców - zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji!