Pobiegnij w 34. Maratonie Warszawskim i przyłącz się do akcji charytatywnej

Dystans 42 km, sportowe emocje i pomoc dzieciom, cierpiącym na choroby onkologiczne - te trzy elementy mogą tworzyć bardzo udane połączenie. Dzięki inicjatywie Fundacji Bátor Tábor, biegacze uczestniczący w 34. Maratonie Warszawskim, mogą zbierać pieniądze na międzynarodowe obozy wakacyjne dla chorych dzieci.

Każdy pasjonat biegania, który chciałby dołączyć do inicjatywy, może się zarejestrować się na stronie www.kompaniawrazen.pl. Do 34. Maratonu Warszawskiego pozostało 10 dni! Fundacja Bátor Tábor zachęca biegaczy, by decydując się na pokonanie dystansu maratońskiego lub półmaratońskiego, oprócz realizacji własnej pasji, jednocześnie wspierajać dzieci cierpiące na choroby nowotworowe. Celem każdego biegacza jest zebranie 2500 zł.

Zawodnicy mogą zbierać fundusze, zachęcając znajomych, rodzinę oraz przyjaciół do przekazywania drobnych kwot na konto Fundacji z dopisaniem imienia i nazwiska wybranego biegacza. Wszystkie środki zostaną przekazane na organizację terapeutycznych obozów pełnych wrażeń i przygód dla dzieci ze zdiagnozowanymi chorobami chronicznymi i nowotworowymi, które organizowane są przez Fundację Bátor Tábor w Hatvan na Węgrzech. Każdego roku bierze w nich udział niemal 700 dzieci z Polski, Węgier, Słowacji i Czech.

Każda osoba biegnąca w 34. Maratonie Warszawskim może dołożyć swoją cegiełkę do organizacji obozów dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Akcję organizuje Fundacja Tabor Bator.

- Każda osoba biegnąca w 34. Maratonie Warszawskim może dołożyć swoją cegiełkę do organizacji obozów dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Aby zostać biegaczem Kompanii Wrażeń, nie trzeba być profesjonalnym sportowcem, ani fundraiserem. Łączy nas chęć pomocy i miłość do sportu. Są wśród nas wielokrotni maratończycy, a także osoby, które
po dziesięcioletniej przerwie na nowo wskakują w buty do biegania. Mam nadzieję, że dzięki wspólnej inicjatywie, uda nam się zebrać jak najwięcej środków na pomoc dzieciom - mówi Katalin Tóth z Fundacji.

Kompania Wrażeń to przedsięwzięcie, które już od dwóch lat organizowane jest na Węgrzech. Pierwsza węgierska Kompania Wrażeń wystartowała w sierpniu 2010 roku
- wówczas 10 biegaczy rozpoczęło przygotowania do biegu sztafetowego w Maratonie Budapeszt, stawiając sobie za cel zebranie podczas biegu 350 000 forintów (5000 złotych). Od tego czasu popularność inicjatywy stale rośnie i obecnie Kompania Wrażeń jest największą dobroczynną drużyną biegaczy na Węgrzech. W przedsięwzięciu uczestniczyło już ponad 130 osób, którym udało się zebrać w sumie 14 000 000 forintów - w przeliczeniu ok. 200 000 złotych. Do tegorocznego Maratonu Budapeszt zgłosiło się już 194 biegaczy.

Każda osoba biegnąca w 34. Maratonie Warszawskim może dołożyć swoją cegiełkę do organizacji obozów dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Akcję organizuje Fundacja Tabor Bator.

Każda osoba, która chce wziąć udział w 34. Maratonie Warszawskim, jako zawodnik Kompanii Wrażeń, może zarejestrować się na stronie www.kompaniawrazen.pl. Ponadto, dla każdego uczestnika przygotowywana jest także spersonalizowana strona internetowa, na której dostępne są informacje o przygotowaniach do biegu, postępach w treningach, osobistej motywacji i wysokości zebranych darowizn.


Więcej informacji znajdziesz na www.kompaniawrazen.pl.

Dołącz do nas na Facebooku.