7. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" - 13 stycznia

Co roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  - Fundacja WOŚP zaprasza do zjednoczenia się przeciwko cukrzycy. Bieg ma zwrócić uwagę na tę chorobę i popularyzować wiedzę na temat programu "Policz się z cukrzycą". Co roku ulicami centrum Warszawy przelewa się kilka tysięcy biegaczy w jednakowych koszulkach, w tym roku wyznaczono limit na 5000 uczestników. Niestety - został już wyczerpany. Można jeszcze zalicytować numer startowy w aukcji Finału WOŚP.

21. Finał WOŚP odbędzie się już 13 stycznia, w tym roku pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, w ciągu finałowego dnia odbywa się bieg "Policz się z cukrzycą", a wieczorem, o 20 tradycyjnie odpalane są fajerwerki w ramach happeningu "Światełko do Nieba".
"W tej jednej chwili w całej Polsce prosimy ludzi o wysłanie w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. W tej jednej chwili wierzymy w to, że jesteśmy bardzo widoczni" - czytam na stronie WOŚP.

21. Finał WOŚP poświęcony jest tradycyjnie - zbiórce na medycynę dziecięcą, na zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
- Po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widzimy, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku - mówią organizatorzy.

7. Bieg policz się z cukrzycąMateriały WOŚP

Kiedy?
13 stycznia 2013 roku. Bieg rozpocznie się o 13:15 na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki.

Trasa:
Bieg w całości prowadzi ulicami centrum Warszawy i liczy 5 km.

Dla kogo?
Dla każdego, niezależnie od wieku. Limit uczestników: 5000. (Wyczerpany).

Co znajdzie się w pakiecie startowym?
- numer startowy z 4 agrafkami
- pamiątkową koszulkę
- medal na mecie
- upominki od sponsorów i partnerów imprezy.

7. Bieg policz się z cukrzycąMateriały WOŚP


Odbiór pakietów startowych - w godz. 9-13 w Biurze Zawodów na Placu Defilad.

W ramach Finału WOŚP można wylicytować medal z 7. Biegu Policz się z Cukrzycą z autografem Jurka Owsiaka, oraz pakiet startowy z numerem 1 na 7. Bieg Policz się z Cukrzycą. Koszulkę i medal wyróżnia dedykacja Jurka Owsiaka.

Więcej informacji o finale i biegu znajdziecie na www.bieg.wosp.org.pl

 

Dołącz do nas na Facebooku.