XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

Już 9 lipca ruszają zapisy na XXIII Bieg Powstania Warszawskiego. To drugi z cyklu biegów ?Zabiegaj o Pamięć? organizowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR). To okazja nie tylko do zmierzenia się z dystansem 5km lub 10km, ale również do wyjątkowego uczczenia 69. rocznicy Powstania Warszawskiego oraz dowiedzenia się jeszcze więcej o losach Powstania. Bo w tym roku będzie wyjątkowo historycznie!

Bieg zyskał już ogromną rzeszę sympatyków. W tym roku ma ich być 7000 - tych czynnych. Drugie tyle będzie pewnie stać na trasie i kibicować biegaczom. Atmosfera, obecność Weteranów Powstania Warszawskiego i tysięcy wdzięcznych Warszawiaków tuż obok nich, ta pewnego rodzaju podniosłość i specyficzny, sportowy hołd oddany Powstańcom, czyni ten wyścig wyjątkowym. Mój Dziadek walczył w Powstaniu i pewnie także dlatego, ile razy stoję na starcie Biegu Powstania mam ciarki na plecach.

W tym roku czeka mnie pewnie to samo. Ale nie wszystko będzie "jak zwykle". Organizatorzy wprowadzili kilka istotnych zmian, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią Bieg.

Zmiany

Przepustowość naszej trasy ma swoje granice. Aby dać możliwość startu 7000 uczestników, podjęliśmy decyzję o rozdzieleniu startów na 5 km i 10 km - mówi Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez WOSiR. Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Meta będzie wspólna dla obu dystansów i zostanie zlokalizowana tradycyjnie na ul. Konwiktorskiej.

Wszyscy uczestnicy pokonają tą samą trasę. która prowadzi kolejno: ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Startujący na 5 km pobiegną jedną pętlę, zawodnicy na 10 km - dwie, czyli tak, jak w zeszłym roku. Istotną zmianą jest natomiast konieczność wcześniejszego wyboru dystansu. Uczestnicy już trakcie zapisów deklarują dystans i nie będzie można go zmienić w trakcie biegu. Oba dystanse są atestowane przez PZLA.

Kolejne zmiany dotyczą oprawy biegu i imprez towarzyszących, ale w tej kwestii potrzymamy Was jeszcze chwilę w niepewności. Informacje niebawem!

Jak można się zapisać?

Poprzez stronę  www.wosir.waw.pl ,  gdzie będzie widoczny baner z napisem "Zarejestruj się". Zapisy poprzez stronę rozpoczną się 9 lipca i potrwają do 26 lipca, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit pakietów startowych. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota) od daty zgłoszenia.

W biurze zawodów w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 w pokoju 109 przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych. Biuro zawodów będzie czynne od 16 do 26 lipca w poniższych terminach:

- w poniedziałki, środy, piątki (17,19, 22, 24 lipca) w godz. 12.00 - 18.00; - we wtorki (16, 23 lipca) w godz. 10.00 - 16.00; - w czwartki (18, 25 lipca) w godz. 14.00 - 20.00; - w sobotę (20 lipca) w godz. 10.00 - 14.00; - w piątek (26 lipca) w godz. 08.00 - 14.00.

W dniu 27 lipca (o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit zapisów) zgłoszenia będą przyjmowane tylko dla osób z poza Warszawy w godzinach 16.00 - 18.00 w biurze zawodów przeniesionym na teren ośrodka POLONIA, ul. Konwiktorska 6.

Odbiór pakietów w dniu biegu odbędzie się w godz. 16.00 - 19.30 w biurze zawodów.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Biegu można znaleźć na stronie www.wosir.waw.pl

Tekst na podstawie materiałów prasowych.

Copyright © Agora SA