14. Poznań Maraton. Drużyna Szpiku nie tylko biega

Na 14. Poznań Maratonie zabawa i pozytywna rywalizacja zaczną się już w piątek, na przedmaratońskich targach Poznań Sport Fair. Specjalne atrakcje - nie tylko dla maratończyków - przygotowuje Drużyna Szpiku! Będziecie mogli zdobyć ich koszulki i gadżety, posłuchać porad doświadczonych maratończyków, a także zmierzyć się z polskimi Olimpijczykami w charytatywnym wyścigu na ergonometrach!

belka

 

Na przedmaratońskich targach EXPO, Poznań Sport Fair, oprócz stoisk z odżywkami, ubraniami i najróżniejszymi gadżetami dla biegaczy, czekać będzie na Was także ekipa z Drużyny Szpiku.

- Tegoroczne Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w maratonie [rozgrywane w ramach 14. Poznań Maratonu - przyp.red.] są dla nas szczególnie ważne i to z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że są jubileuszowe - piąte, a po drugie, że przypadają dokładnie w Dzień Dawcy Szpiku. Nie ma w kalendarzu lepszej daty! - mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Dryżyny Szpiku. To jakby podsumowanie tych ostatnich 5 lat działania. A co by nie mówić działo się wiele, ale to nie koniec, bo my się dopiero rozkręcamy! - dodaje.

W sobotę 12 października Drużyna organizuje Charytatywny Wyścig na Ergometrach „Wygraj z Mistrzami”. Każdy będzie mógł się zmierzyć z Olimpijczykami Julią Michalską, Adamem Korolem i Michałem Jelińskim na dystansie 500 m. Opłata wpisowa w tych wyjątkowych zawodach wynosi 10 zł i w całości zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla chorych dzieci.

W sobotę o godz. 15 odbędzie się natomiast spotkanie ze Szpikowym specjalistą od maratonów, Przemkiem Walewskim. Będziecie mogli posłuchać tam przedstartowych rad, maratońskich "trików. szczególnie polecamy debiutantom!