Grand Prix zBiegiemNatury po raz drugi w Warszawie

W sobotę (17 listopada) w Lesie Młocińskim w Warszawie po raz drugi będzie można sprawdzić się na leśnej trasie podczas ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury.

Internetowe zapisy do biegu trwają do końca dnia w czwartek (14 listopada). Osoby, które nie zdążą zapisać się za pomocą elektronicznego formularza, będą mogły zarejestrować się w dniu zawodów.

Pierwsza edycja cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w Warszawie została rozegrana w październiku. Na 5-kilometrowej trasie w Lesie Młocińskim najszybszy był Rafał Rusiniak (17 minut i 16 sekund). Wśród kobiet wygrała Joanna Schab (19:26).

W najbliższych zawodach będą startować także dzieci i młodzież w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Zapisy do biegów dla młodszych uczestników - w pięciu kategoriach wiekowych - będą odbywać się w dniu biegu w biurze zawodów.

Opłata startowa dla osób, które zapiszą się przez internet wynosi 12,5 zł. W dniu biegu trzeba zapłacić 20 zł. Dzieci i młodzież płacą symboliczną złotówkę.

Plan minutowy zawodów w Warszawie:

8.30 - otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów będzie zlokalizowane w okolicy mety

9.30 - start biegu dzieci kategorii D0/D1;

9.45 - start biegu dzieci kategoria D2;

10 - start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10.30 - zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10.45 - wspólna rozgrzewka;

11 - start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;

ok. godz. 11:16 - pierwsi zawodnicy na mecie biegu;

11.45 - ostatni zawodnik na mecie biegu.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w pobliżu mety biegu na Polanie Rekreacyjnej. Trasa pozostaje bez zmian.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie: październik 2013 - marzec 2014 zaplanowano sześć biegów na dystansie 5 km. Poza Warszawą zawody rozgrywane są w: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Partnerem warszawskiej edycji zawodów jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stroniewww.zBiegiemNatury.pl . Organizatorzy zachęcają do śledzenia profilu akcji na facebooku: www.facebook.com/zBiegiemNatury oraz słuchania audycji „Z biegiem natury” w radiowej Trójce - co sobotę o godzinie 8.20.