Biegowy weekend 21-22.12

Co tydzień będziemy pisać o imprezach biegowych, które będą się odbywać w nadchodzący weekend. Zaczynamy cykl "Biegowy weekend"! Gdzie można pobiegać w najbliższą sobotę i niedzielę? Oto wybrane propozycje!

WARSZAWA

Bieg Wigilijny Pamięci Polskich Himalaistów 
21.12.2013 (sobota), godz. 12, Park im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila)

Kopę Cwila znają pewnie wszyscy warszawscy amatorzy podbiegów. Tę właśnie "górę" organizatorzy wybrali jako metaforę himalajskich szczytów. W biegu może wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat. W zależności od warunków atmosferycznych do pokonania będzie dystans 3 lub 5 km. Po zawodach odbędzie się spotkanie opłatkowe.

Grand Prix zBiegiemNatury
22.12.2013 (niedziela), godz. 9:30, Las Młociński

To już 3. kolejka cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. To sposób na rodzinne bieganie, bo startować mogą nie tylko dorośli (w biegu głównym na dystansie 5 km), ale także dzieci i młodzież (w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”). Biegi dla młodszego pokolenia organizowane są w pięciu kategoriach i na czterech dystansach - od 300 m do około 3 km. Można zapisywać się przez formularz na stronie www.zBiegiemNatury.pl oraz w biurze zawodów, w dniu biegu.

zBiegiemNatury, bieganie, jesieńDzieciaki biegają po lesie (fot. zBiegiemNatury)

KRAKÓW

KRAKOWSKI BIEG ŚWIETLIKÓW
21.12.2013 (sobota), godz. 18.00, bulwar Wołyński

Bieg (i przy okazji marsz nordic walking) odbędzie się w najdłuższą noc w roku. Idea jest taka, żeby ją rozświetlić. Każdy biegnący/maszerujący musi mieć na sobie jakiś element świecący (świece i pochodnie są zakazane), tym sposobem uczestnicy stworzą świetlisty korowód.

Trasa wiedzie po krakowskich bulwarach wiślanych. Trzeba będzie pokonać dwie 5-kilometrowe pętle. Start i meta mają miejsce koło Hotelu Forum na bulwarze Wołyńskim.

Organizatorzy przewidzieli dwie klasyfikacje: OPEN kobiet i mężczyzn (czasowe) oraz... wagowe! Przeprowadzony będzie także konkurs na najpiękniejszą iluminację zawodnika. Zwycięzca zgarnie 500 zł!

Impreza będzie miała swój ciąg dalszy w Hotelu Forum, gdzie każdy uczestnik dostanie lampke grzanego wina, kufel piwa lub kubek gorącej herbaty czy kawy.

Więcej na: www.krakowskibiegswietlikow.pl

Krakowski Bieg Świetlików, bieganiekrakowskibiegswietlikow.pl

JAKUSZYCE

Salomon Nordic Sunday
21-22.12.2013 (sobota i niedziela), godz. 11, Polana Jakuszycka

Będzie to rozpoczęcie piątego sezonu cyklu Salomon Nordic Sunday. Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni - w soboty odbywać się będzie bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem. W każdym edycji zawodnicy będą zdobywać punkty do klasyfikacji generalnej.

SALOMON NORDIC SUNDAY to największy w Polsce cykl zawodów dla amatorów narciarstwa biegowego, w którym startują Polacy, Czesi, Niemcy i Rosjanie, a wśród nich nawet medaliści olimpijscy.

Opłata startowa wynosi 50 zł. Biuro zawodów od godz. 8.00. Start o godz. 11.
Więcej na: www.sns-nartybiegowe.pl

Salomon Nordic Sunday - zawody na nartach biegowych w Jakuszycach, 20 styczniaStacja Jakuszyce

ŚLĄSK

Bieg po moczkę i makówki
21.12.2013 (sobota), godz. 12, Stanowice (niedaleko Rybnika)

Bieg organizuje Stowarzyszenie Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka.
Jak sama nazwa biegu i organizatorów wskazuje, będzie to niecodzienna impreza biegowa. Do pokonania 10 km. Na uczestników czekać będą piernikowe medale oraz typowo śląski poczęstunek na mecie - moczka i makówki - fundamenty lokalnej tradycji wigilijnej.

Organizatorzy zachęcają do biegu w przebraniach - najciekawsze pomysły zostaną docenione skromnym upominkiem. Trzeba się spieszyć z zapisami, bo zainteresowanie jest duże. Wpisowe wynosi 10 zł.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/450525715021515/

Bieg po moczkę i makówkiBieg po moczkę i makówki