Biegowy tydzień 13-19.01.2014.

Oto subiektywne zestawienie najciekawszych imprez biegowych, które odbędą się w najbliższym tygodniu. Sprawdź, co dzieje się w wybranych przez nas miastach!

WARSZAWA

Środa 15.01.; Bieg Warszawa Nocą

Bieg Warszawa Nocąfot. www.unts.waw.pl

Warszawa nocą, to cykl 5 biegów na orientację, organizowanych od listopada do marca. Za nami już dwie imprezy sprinterskie tego typu, pora na etap 3, przy Metrze Marymont. Aby wziąć udział w biegu należy do 12.01 (niedziela). wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.unts.waw.pl - wtedy wpisowe wynosi 15 zł. Po upływie tego terminu, zgłoszenia przyjmowane są w dniu biegu do 18:45 w Centrum Zawodów. Wówczas cena wyniesie 20 zł za osobę. W zawodach nie obowiązuje żaden limit uczestników. Jednak w dniu biegu, do każdej kategorii, będzie mogło się zapisać tylko 10 uczestników. Organizator przewidział 4 rodzaje tras o różnej długości. Start imprezy o godzinie 19:00. Ciepły strój biegowy i mała latarka, do czytania mapy wystarczy, aby przeżyć niezapomnianą przygodę.

 

Sobota 18.01.; XXV Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach

XXV Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnachhttp://www.triathlonzimowy.pl/

18.01, na torze łyżwiarskim „Stegny” w Warszawie, odbędzie się XXV Warszawski Triathlon Zimowy. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą na trasie rozpoczynającej się od biegu na 4000m., następnie biegu łyżwiarskiego na dystansie 2000m. Ich zmagania zakończy jazda na rowerze przez 12000m. Swój udział, możemy zgłosić 16.01. od 8:00-12:00. W przypadku zgłoszeń indywidualnych koszt wyniesie 40 zł. Jeśli jednak planujemy wystartować drużynowo, zgłoszenia będą przyjmowane tego samego dnia w godzinach od 8:00-10:00 i zapłacimy za to 80 zł. Wprowadzono limit 400 zawodników indywidualnych i 60 drużyn. Musimy pamiętać o zabraniu ze sobą kasku rowerowego, w przypadku braku- organizator umożliwia wypożyczenie takiego za 10 zł. Wyścig drużynowy startuje o 10:30, indywidualny zaś o 12:30. Wydarzenie skierowane nie tylko do amatorów pragnących spróbować swoich sił w zimowej scenerii, ale także do osób, które chcą się przygotować na sezon letni.

 

POZNAŃ

Środa 15.01.; Poznaj Poznań Nocą

Poznaj Poznań Nocąhttp://poznajpoznan.com/poznaj-poznan-noca/

Poznaj Poznań Nocą, czyli bieg na orientację, wystartował 23 października 2013 r. Jak dotąd odbyły się 3 edycje. Już 15 stycznia, amatorzy będą mieli okazję sprawdzić się na wybranej przez siebie trasie. Przygotowano aż 3 kategorie o zróżnicowanym stopniu trudności, plus kategoria OPEN, w której mogą brać udział drużyny. Aby wziąć udział w biegu należy zgłosić się do soboty 11.01 na stronie www.poznajpoznan.com. płacąc 8 zł. Jeśli jednak nie zdążymy tego zrobić, możemy zapisać się 14.01 do godziny 18:00, za 13 zł. Wydarzenie rozpoczyna się o 19:00 przy os. Armii Krajowej 100. Rywalizacja odbędzie się na torze osiedlowo-parkowym, gdzie występuję niewielki ruch samochodowy. Organizatorzy proszą, w związku z tym, o ostrożność.

 

KATOWICE

Czwartek 16.01.; Miejski Dom Kultury „Koszutka”; Katowice wieczorową porą.

Warszawa Nocą - etap 3, nocne biegi na orientację na Polu MokotowskimJoanna Parfianowicz

Wieczorowe zawody na orientację w terenie, odbędą się w Katowicach 16.01 przy ulicy Grażyńskiego 47. Jest to już 3 edycja, w której przygotowano dwa rodzaje tras: OPEN o długości 3 km., gdzie opłata startowa wynosi 5 zł. oraz PROFI z dystansem 5 km., w której za swój udział zapłacimy 7 zł. W obu przypadkach, opłata za bieg, będzie przyjmowana w dniu zawodów, przy odbiorze kart startowych. Aby wziąć udział w zawodach, należy wysłać maila zgłoszeniowego na adres info@rajkatowice.pl. Podać imię i nazwisko, nazwę klubu/drużyny/zespołu, co nie jest obowiązkowe, a także trasę, którą wybraliśmy. Start zawodników rozpoczyna się o 18:30, w odstępach dwuminutowych. Organizatorzy, oprócz dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery, zapewniają mapę dla każdego zawodnika, batona i napój po ukończeniu zawodów.

 

WROCŁAW

Wtorek 14.01.; Stadion Wrocław; Wrocław Night O-Fight.

Wrocław Night O-Fighthttp://www.bno.pl/index.php?w=wnof14

Organizatorzy wrocławskiego biegu na orientację, który odbędzie się 14.01. na Stadionie Wrocław, przygotowali aż 5 tras: Mix, Rekreacyjna, Łatwa, Trudna, Elita. Zawodnicy, startujący na trasie Rekreacyjnej, nie wypełniają formularzy zgłoszeniowych. Pozostali zaś, muszą wysłać swoje deklaracje poprzez stronę www.bno.pl/index.php?w=wnof14. do 12.01. Wyniesie nas to wówczas 8 zł. Później możliwe są zgłoszenia przez maila. Imię, nazwisko, klub, rok urodzenia, rodzaj trasy oraz numer chipa, należy wysłać na adres bno.wrocław@gmail.com. Koszt to 15 zł. Już o godzinie 18:00, wystartuje pierwszy zawodnik. Ta edycja jest szczególna, ponieważ odbędzie się na pięciu kondygnacjach stadionu miejskiego.

Nie czekaj! Zabierz przyjaciół, rodzinę i wyruszcie razem na nocne zwiedzanie miasta, lub sprawdźcie swoje umiejętności w zimowym triathlonie!