Zimowy weekend biegowy 24-26.01.2014.

Zestawienie styczniowych biegów, powoli dobiega końca. Jednak dla tych, którzy nie boją się zimna i mrozu, mamy kilka, naszym zdaniem, interesujących imprez. Niezdecydowanych zachęcamy do spróbowania swoich sił w jednej z nich!

KRAKÓW
Sobota 25.01.; IV Krak Maraton, Cykl „Pokonaj Siebie z Dystansem”
„Pokonaj siebie z dystansem”, to cykl biegów koleżeńskich. Jednym z nich, jest właśnie IV Krak Maraton, którego trasa została poprowadzona wokół krakowskich Błoń. Każdy uczestnik będzie sklasyfikowany według przebiegniętych kilometrów. Formalnie, należy zaliczyć 11 okrążeń, plus przedłużenie do wyrównania pełnego maratonu (jedno okrążenie ma niecałe 4km). Ale jak zapewnia organizator, nie chodzi tutaj o wygraną, a o dobrą zabawę oraz poznanie nowych ludzi. Limit czasowy wynosi 6 godzin. Zapisów można dokonać wysyłając swoje zgłoszenie na maila: isoplus@onet.eu, bądź wypełnić formularz na stronie: www.dystans.krakow.pl. Biuro zapisów będzie również czynne w dniu biegów, od 8:30- 9:45. Wpisowe, w obu przypadkach, wynosi 20 zł. Bieg ma się rozpocząć o godzinie 10.00. na ul. Na Błoniach, niedaleko restauracji Piri-Piri i Hostelu Juvenia. Dla uczestników przewidziano gorącą herbatę oraz kawę. Nie czekaj i sprawdź się w IV Krak Maratonie!

GDYNIA
Niedziela 26.01.; Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury IV
Pięciokilometrowa trasa prowadzi przez parki i lasy w pobliżu Gdyńskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji. Aby wziąć udział w biegu, w klasyfikacji indywidualnej, należy zarejestrować się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zgłoszenie będzie ważne dopiero wtedy, gdy dokonamy opłaty za bieg w wysokości 12,50 zł. Po upływie tego terminu, zapisy będą przyjmowane
w sekretariacie zawodów, w dniu biegu od 8:30-10:30 i za wpisowe zapłacimy 20 zł. Obowiązuje także klasyfikacja drużynowa. Zgłoszenie należy wysłać na adres: zawody@zbiegiemnatury.pl. w tytule wpisując „Klasyfikacja drużynowa- MIASTO”.
Każdy z uczestników będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość odpowiednim dokumentem w Biurze Zawodów. Klasyfikacja będzie polegać na elektronicznym pomiarze czasu za pomocą chipa, który otrzymamy w pakiecie startowym. Start przewidziano o godzinie 11:00. Organizator zapewnia pomoc medyczną. Zabierzcie ze sobą dużo uśmiechu i energii, ponieważ bieg odbędzie bez względu na warunki pogodowe!

KATOWICE
Niedziela 26.01.; IV Panewnicki Dziki Bieg
Pierwszy Bieg Dzika rozpoczyna się już 26 stycznia. Trasa ma długość 4882m. Punkt,
z którego należy dojść do Biura Zawodów mieści się przy ulicy Owsianej. Wszystkie zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów w godzinach 9:50-10:50. Opłata wpisowa wynosi 20 zł. Osoby poniżej 16 roku życia płacą jedynie 5 zł. Potrzebna jest wówczas zgoda od prawnego opiekuna na udział oraz jego obecność w dniu biegu. Start biegu, został zaplanowany na godzinę 11:00. Co ciekawe, 5 min. później, swoje zmagania rozpoczną także miłośnicy Nordic Walking. Za linią mety, będziemy mogli ogrzać się przy ognisku, zjeść gorący bigos lub upiec kiełbasę. Organizator zapewnia także miejsce w namiotach do przebrania się oraz opiekę medyczną. Nie marnuj czasu, spędź niedzielę aktywnie w gronie znajomych! Weź udział w rywalizacji i poznaj uroki lasów panewnickich!

ŁÓDŹ
Niedziela 26.01.; Grand Prix Łodzi 2014
Start biegu przełajowego odbędzie się na terenie Parku 3 Maja - stadion Łodzianka.
Aby wziąć udział w zawodach, należy mieć ukończone 15 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów do godziny 11:30. Do 10:45. będą mogły zarejestrować się osoby,
które uprawiają Nordic Walking. Wszyscy uczestnicy mają do pokonania 5 km. Opłata wpisowa wynosi 20 zł. Należność można także wpłacić na konto bankowe na trzy dni przed biegiem, wypełniając formularz zgłoszeniowy: www.zapisy.inessport.pl/index.php?idm=5&idp=0&event=26. Zapłacimy wówczas 15 zł. Wszelkie potrzebne dane, znajdują się na stronie: www.gplodzi.pl/oplata-startowa. Z powodu dużej ilości zgłoszeń, chętni proszeni są o wczesne przybycie. Numerki biegowe, po przekroczeniu linii mety, będą pełniły funkcję kuponu, za który można odebrać posiłek. Start dla osób biorących udział w marszu, przewidziano o godzinie 11:15. Natomiast biegacze, wystartują o 12:10. Nie czekaj
i podejmij wyzwanie! Wyznacz sobie cel i złap biegowego bakcyla!

SZCZYRK
Niedziela 26.01.; Bieg Po Serce Zbója Szczyrka Winter Edition
Jeśli chcesz się dobrze bawić, ale również pomóc - weź udział w zimowej edycji Biegu Po Serce Zbója Szczyrka. Impreza ma na celu zebranie środków finansowych, które pomogą
w budowie prototypu sztucznego serca dla dzieci, przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii
im. Zbigniewa Religii w Zabrzu. Celem uczestnika jest zdobycie jak największej ilości serc. Trasę możesz pokonać na nartach biegowych, truchtem, na sankach, czy nawet spacerując
z przyjaciółmi i rodziną. Każda forma ruchu jest dopuszczona! Ogranicza nas jedynie czas -
- 3 godziny. Bieg rozpoczyna się o 14:00. Aby wystartować, należy wypełnić, w dniu imprezy, kartę biegu i oddać ją do Biura Zawodów po ukończeniu trasy. W zależności od własnej, woli, sami decydujemy o tym ile zapłacimy za jedno serduszko. Chętni mogą wykupić pakiet upominkowy w kwocie 10 zł, w którym znajduje się certyfikat, bon żywieniowy, gadżety biegu i sponsorzy. Uczestnicząc w biegu, pomagasz nie tylko sobie. Imprezie przyświeca szczytny cel i w szczególności dlatego, warto wziąć w nim udział!

GOŁDAP
Piątek, sobota, niedziela 24-26.01.; XXVII Bieg Jaćwingów 2014
Trzydniowa impreza biegowa odbędzie się na trasach narciarskich przy Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi oraz w Lesie Kumiecie ul. Świerkowa. W piątek, 24 stycznia, wystartują biegi indywidualne kategorii OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie 3 km stylem dowolnym.
W sobotę, 25 stycznia, rozpoczynają się:

- bieg główny na dystansie 22 km stylem klasycznym z podziałem na kategorie wiekowe,

- bieg średni na odcinku 11 km stylem klasycznym z podziałem na kategorie wiekowe,

- biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach 200 m. stylem klasycznym, 5,5 km stylem klasycznym i 5 km stylem klasycznym.

W niedzielę, 26 stycznia, zaplanowano:

- bieg główny na dystansie 20 km techniką dowolną kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe,

- bieg 10 km stylem dowolnym kobiet i mężczyzn,

- bieg 5 km im. Dariusza Mentala, stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.
Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.biegjacwingow.pl. Organizator oferuje także noclegi www.uzdrowiskogoldap.pl/noclegi.
Opłata za biegi główne wynosi 120 zł., za biegi średnie 60 zł., a za biegi  towarzyszące 3 zł. Numer konta, na który należy wpłacać pieniądze widnieje na stronie: www.biegjacwingow.pl/2014/ten-medal-moze-nalezec-do-ciebie/ w zakładce „Regulamin”. Dowód wpłaty, należy przedstawić w dniu imprezy. Każdy może wziąć udział!
Zabierz rodzinę, znajomych i spędźcie aktywnie weekend!

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BIEGÓW ZIMĄ?
Prognozy pogody, utwierdzają nas w przekonaniu, że niebawem biały puch pojawi się wszędzie. Czy wiesz, w jaki sposób zatrzymać jak najwięcej ciepła w organizmie? Oto kilka sposobów:

- Dłonie i głowa w trakcie biegu nie zostaną tak dobrze rozgrzane jak ręce i nogi.
Należy, wobec tego zaopatrzyć się w ciepłą czapkę i rękawiczki.

- Aby nie dopuścić do choroby, pamiętajmy również o tym, że należy chronić szyję.
Szalik, bądź chusta skutecznie ją osłoni, a my nie obudzimy się z bólem gardła.

- Dobrym rozwiązaniem będzie także, tak zwany ubiór „na cebulkę”. Cienki podkoszulek, bluzka z długim lub krótkim rękawem, polar, na to lekka kurtka- to gwarancja ciepła.

- Przydatna może się okazać również bielizna termiczna. Sprawi, że nie będzie nam ani za gorąco, ani za zimno.

- Aby uniknąć dodatkowego wydatku, w postaci specjalnego obuwia, wystarczy zaopatrzyć się w parę ciepłych skarpet, które nie dopuszczą do odmrożeń.

Teraz, kiedy już wiesz, jak się ubrać oraz jakie imprezy biegowe czekają na Ciebie
w najbliższym tygodniu - śmiało możesz wziąć w nich udział. Pamiętaj, że zima również jest okresem aktywności, a nie hibernacji. Nie czekaj i zacznij biegać już dziś!