Grand Prix zBiegiemNatury - dwa rekordy w jeden weekend

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 - marzec 2014, odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km. W projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Zarówno w sobotę we Wrocławiu, jak i w niedzielę w Katowicach na mecie biegów Grand Prix zBiegiemNatury, pojawiły się rekordowe liczby biegaczy! Nie bez znaczenia był zapewne fakt, że w obu miastach warunki do biegania były znakomite, choć zdecydowanie nie zimowe. We Wrocławiu, w biegu głównym, uczestniczyło 244 osób, zaś w biegu dzieci i młodzieży - 45. W Katowicach, niewiele więcej, bo 252 dorosłych i 48 niepełnoletnich.

Grand Prix zBiegiemNaturyGrand Prix zBiegiemNatury

Rywalizacja najlepszych biegaczy to jeden z aspektów cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Kolejnym jest element rodzinny zawodów. Podczas każdej imprezy organizowane są biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Czasami, to dorosłe dzieci zachęcają do startu swoich rodziców. - Mam 64 lata. Biegam od października, a wcześniej uprawiałem narciarstwo biegowe. Aktywne spędzanie czasu przynosi dla mnie wymierne efekty - czuję się i jestem zdrowszy - powiedział na mecie Pan Piotr Kocur, który w zawodach GP zBiegiemNatury wystartował w niedzielę za namową syna. Niezwykły dar zarażania swoją pasją ma również Michał Plewik, który podczas każdych zawodów w Katowicach pojawia się z córką, ale jak się okazuje od początku edycji namówił do biegania już 10 osób!

Grand Prix zBiegiemNaturyGrand Prix zBiegiemNatury

Kolejne zawody Grand Prix zBiegiemNatury, obędą się 25 stycznia w Olsztynie oraz 26 stycznia w Gdyni.