Przegląd imprez biegowych 08-09.02.2014.

Zima nie daje za wygraną, ale biegacze tak łatwo nie rezygnują z treningów! Już w lutym, zostaną zorganizowane kolejne, naszym zdaniem interesujące imprezy biegowe. Przyda nam się hart ducha, determinacja i oczywiście ciepłe ubranie! Sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście!

KRAKÓW
Sobota 08.02.; Grand Prix Krakowa w biegach górskich

Na miejsce startu organizator wybrał Las Wolski. Wyznaczono dwie trasy o różnej długości. Wszystkie biegi wystartują o godzinie 11:00.  Pierwsza o długości 5,6 km, gdzie przewyższenie wynosi 258 m. oraz druga o długości 11,2 km z przewyższeniem 516 m. Zgłoszenia można dokonać online, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.krakowbiega.pl i przelewając 20 zł. za wpisowe na konto bankowo (szczegóły tutaj: www.krakowbiega.pl/wp-content/uploads/2013/11/REGULAMIN-II-Grand-Prix-Krakowa-w-biegach-gorskich_2.pdf). Rejestracja w dniu biegu wynosi 25 zł. i możemy jej dokonać w biurze zawodów. Dla zwycięzców przewidziano upominki oraz dyplomy. Wprowadzono jedynie limit czasowy, który wynosi 2 godziny. W dniu zawodów będzie można również wziąć udział w krótkim biegu na orientację, za co nie będzie pobierana dodatkowa opłata. Obecni na miejscu profesjonaliści wytłumaczą każdemu ochotnikowi podstawowe zasady. Pakiet startowy zawiera numer, chip, herbatę oraz przekąskę.
Malowniczy Las Wolski w niemalże samym centrum Krakowa, czeka właśnie na Ciebie! Nie daj się zimie! Udział może wziąć każdy, a zatem zachęć do biegu znajomych, rodzinę, przyjaciół i rozpocznijcie wspólną rywalizację już 8 lutego!

WROCŁAW
Sobota 08.02.; 14. Bieg Piasta

Bieg z piętnastoletnią tradycją, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km. Trasę poprowadzono pomiędzy mostami Jagiellońskim i Swojczyckim, ale także przez alejki. Start imprezy o godzinie 11 na Stadionie Olimpijskim przy ul. I.J. Paderewskiego 35. Zgłoszenia możemy dokonać do dnia 5 lutego drogą elektroniczną na stronie www.online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=103 płacąc przelewem 25 zł na konto organizatora (szczegóły w linku powyżej) W dniu zawodów w godzinach 9:00-10:30 za zgłoszenie zapłacimy 40 zł. W tym czasie należy również odebrać numerki startowe. Wprowadzono klasyfikację wiekową oraz klasyfikację najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny, którzy są członkami WKB Piast. Organizator przewidział trofea za zajęcie I, II i III miejsca, Zimowy Puchar Piasta dla najszybszego klubowicza i klubowiczki, a dla wszystkich uczestników okolicznościowy medal za udział.
Bieg odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Zachęcamy dlatego gorąco wszystkich biegaczy amatorów, ale także tych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem! Być może to właśnie na Ciebie czeka jedna z głównych nagród!

SZCZECIN
Niedziela 09.02.; V Grand Prix Szczecin - Run Expert

Cztery biegi za nami, teraz pora na piąty! Dawne wejście na remontowane kąpielisko „Arkonka”, zostało wyznaczone na start biegu. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 5 km, którą poprowadzono przez leśne drogi i dukty lasku Arkońskiego. Start biegu przewidziano na godzinę 11. Wcześniej jednak, będą wydawane numery startowe i chipy. W dniu biegu można dokonać rejestracji w godzinach 9:00-10:00. Zapisy internetowe na stronie www.elektronicznezapisy.pl/events/1166/starts/new prowadzone będą do 7 lutego do godziny 18:00. Opłata startowa wynosi 10 zł. niezależnie od daty zgłoszenia. Każda zarejestrowana osoba, otrzymuje również kupon, upoważniający na zakupy w sklepach Run Expert w wysokości wpisowego, przy zakupach za 100 zł. Prowadzona klasyfikacja obejmuje podział na kobiety i mężczyzn. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Run Expert.
Przyjdź, weź udział, a może poznasz kogoś interesującego? Kogoś tak samo wkręconego w bieganie, jak Ty? Zimowa rywalizacja z pewnością poprawi Ci samopoczucie!

DĄBROWA GÓRNICZA
Niedziela 09.02.; III Bieg Walentynkowy

Urozmaicona trasa 6 km przy ul. Malinowe Górki, została przygotowana dla biegaczy oraz miłośników Nordic Walking. Pierwsi zawodnicy wystartują o godzinie 11 z promenady przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. W Z uwagi na zbliżający się dzień Świętego Walentego, wprowadzono drugą kategorię - dla par, która może okazać się nie lada wyzwaniem. Zawodnicy muszą, bowiem,  być przewiązani tasiemką od startu do mety. Wpisowe wówczas wynosi 40 zł. Ale uwaga - jeśli łączny wiek pary wyniesie 120 lat, zostaje ona zwolniona z opłaty wpisowej! kategorii indywidualnej opłata startowa wynosi 30zł. Ustalono limit 450 uczestników. W kategorii indywidualnej,  dla pierwszych 3 kobiet i mężczyzn, którzy przekroczą linię mety, organizator przewidział puchary i nagrody rzeczowe. Podobnie pary - tutaj zmienia się jedynie liczba wygranych, która sięga aż do szóstego miejsca! Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza na stronie www.pogoriabiega.pl. do 29 stycznia. Weryfikacja zawodników odbędzie się 8 lutego, od 16:00-20:00 przy stoisku w Centrum Handlowym „Pogoria” oraz w dniu biegu w godzinach 8:15-10:15 w biurze zawodów. Wpisowe należy przelać na rachunek bankowy, którego dokładne dane znajdziecie tutaj: www.pogoriabiega.pl/wp-content/uploads/2013/11/Regulamin_III_Biegu_Walentynkowego_2014.pdf
Jeśli jesteś singlem, weź udział w biegu! Może to właśnie tutaj spotkasz swoją drugą połówkę! Pary zaś, zachęcamy do wspólnej zabawy i rekreacji, gdyż bieg ze wstążką może być dla Was prawdziwą próbą cierpliwości!